Український омбудсмен зможе відвідати Сущенка та Панова

Роман Сущенко Копирайт изображения Getty Images
Image caption Роман Сущенко після затримання ФСБ 3 жовтня 2016

Омбудсмен Валерія Лутковська заявляє про домовленість з Росією про доступ до українських політв'язнів Романа Сущенка та Євгена Панова, яких утримують в РФ. Про це повідомляє її прес-служба.

Пані Лутковська вважає, що цю можливість почали розглядати після спільного візиту .

"Оскільки вже встановлено певну довіру, ми можемо просуватися далі. Маю на увазі, що Тетяна Москалькова зможе приїжджати провідувати російських громадян, а ми у відповідь сподіваємося здійснювати візити до наших громадян, наприклад у Москві", - зазначила омбудсмен.

Крім того, триватимуть переговори омбудсменів України і РФ щодо переміщення засуджених українців із пенітенціарних установ Криму на материкову частину України, а саме 17 людей.

ФСБ Росії затримала Романа Сущенко в Москві 30 вересня, назвавши його співробітником української розвідки, йому звинуватили в шпигунстві. Лефортовський суд Москви заарештував пана Сущенко на два місяці.

Жителя Запорізької області Євгенія Панова ФСБ затримало в серпні 2016 року. За заявою російських спецслужб, Євген Панов працює на українську розвідку. Росія обвинувачує його в підготовці терактів в анексованому Криму.

Новини на цю ж тему