Обама назвав візит прем'єра Японії на Перл-Харбор історичним

Обама і Абе Копирайт изображения Getty Images

Президент США Барак Обама заявив, що візит прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе на військову базу Перл-Харбор показує силу примирення.

"Цей історичний жест показує силу примирення і є нагадуванням, що навіть найглибші рани, залишені війною, можуть зцілитися дружбою і тривалим миром", - сказав президент США.

Прем'єр Японії Сіндзо Абе став першим головою японського уряду, який відвідав цю американську базу. В грудні 1941 року Перл-Харбор атакували японські війська. Тоді загинули 2,3 тисячі американських військових.

Під час пам'ятної церемонії Абе висловив співчуття у зв'язку з трагедією, яка сталася 75 років тому. "Ми не повинні допустити повторення жахів війни - це урочиста обіцянка, яку дали жителі Японії", - сказав Абе.

Він також подякував США за ті зусилля, які привели до поліпшення відносин між двома країнами після Другої світової війни.

Після закінчення пам'ятної церемонії президент США і прем'єр-міністр Японії поклали вінки до пам'ятника загиблим.

Вибачень не було

Проте, японський прем'єр так і не приніс вибачення від імені Японії за цей напад, чого очікували від нього багато представників американської сторони.

У травні цього року президент Обама здійснив візит до Хіросіми, ставши першим президентом США, який відвідав це місто. У 1945 році Хіросіма пережила американське атомне бомбардування. Вибачень за американські ядерні удари він не приніс.

7 грудня 1941 року об'єднана ескадра ВМС Японії потай підійшла до Гавайських островів і завдала нищівного удару по базі Перл-Харбор.

В результаті нападу були знищені або пошкоджені 20 кораблів і майже 190 американських літаків.

Японські сили втратили тоді 29 літаків і п'ять малих підводних човнів.

На наступний день США оголосили війну Японії і вступили у Другу світову війну.

Новини на цю ж тему