РУСАДА поскаржилася на викривлення слів Анцеліович про допінг

Офіс антидопінгової лабораторії під час Олімпійських ігор у Сочи Копирайт изображения AFP
Image caption Російські чиновники заперечують участь державних органів у системі прийому допінгу

У Російському антидопінговому агентстві (РУСАДА) заявили, що газета New York Times спотворила слова виконувача обов'язків її голови Анни Анцеліович.

Раніше New York Times опублікувала матеріал, у якому сказано, що російські чиновники визнали існування в країні системи прийому допінгу.

Газета наводить цитату Анцеліовіч про те, що існувала "інституційна змова", в якій не було замішане керівництво країни.

На офіційному сайті РУСАДА сказано, що ці слова Анцеліовіч "спотворені і вирвані з контексту".

У заяві сказано, що Анцеліовіч у розмові з журналісткою Ребеккою Руїз зауважила, що в грудневому звіті для ВАДА канадський юрист Річард Макларен відмовився від слів "державна система допінгу" і використовував словосполучення "інституційна змова".

Таким чином, на думку Анцеліовіч, він виключив можливу залученість вищого керівництва країни в допінговий скандал.

"На жаль, Ребекка Руїз, вирвавши з контексту ці слова, створила враження, що керівництво РУСАДА визнає наявність інституційної схеми покриття допінгу в Росії", - заявило агентство.

У заяві РУСАДА також сказано, що в агентства "немає і не могло бути повноважень на визнання або заперечення подібного факту".

В агентстві нагадали, що справу про допінг розслідує Слідчий комітет Росії.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков у середу заявив про необхідність перевірити дані, викладені в публікації американської газети.

Пєсков нагадав, що Кремль заперечує причетність держави або державних відомств до організації вживання допінгу спортсменами.

У травні 2016 року колишній керівник московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков дав New York Times інтерв'ю, в якому розповів про систему застосування допінгу на Олімпійських іграх в Сочі в 2014 році.

Копирайт изображения Getty Images

Родченков розповів, що особисто розробив суміші заборонених препаратів і допомагав підміняти допінг-проби російських спортсменів, які брали участь в сочинській Олімпіаді.

Саме він першим заявив про участь російських спецслужб у підміні допінг-проб, що пізніше увійшло в доповідь незалежної комісії ВАДА під керівництвом Річарда Макларена.

Висновки Макларена призвели до того, що частина російських спортсменів не змогла виступити на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро.

Російський президент Володимир Путін під час щорічної прес-конференції в кінці грудня цього року заявив, що в Росії немає підтримки допінгу на державному рівні, а Родченков, за його словами, "тягав сюди всяку гидоту".

Новини на цю ж тему