Буржуйки і ліки: як Папа Римський допомагає Донбасу

popeforukraine.com.ua Копирайт изображения popeforukraine.com.ua

Буржуйки, паливні брикети, дитяче харчування, їжа і ліки - на Донбас надійшла перша партія допомоги від Папи Римського.

Гуманітарна акція "Папа для України" почалася ще у квітні. Під час богослужіння на площі Святого Петра у Римі папа Франциск оголосив про збір допомоги для людей, які постраждали від війни або стали внутрішніми переселенцями на сході України.

Допомогу збирали у католицьких церквах Європи. Папа Римський пожертвував 5 млн. євро від себе. Всього зібрали 12 мільйонів євро. Перший транш у шість мільйонів перерахували Україні у грудні.

Як розповіли ВВС Україна організатори акції, ці гроші призначені для всіх людей, незалежно від їхньої релігійної, конфесійної чи етнічної приналежності у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях.

Копирайт изображения popeforukraine.com.ua

Папська Рада Cor Unum відібрала 60 організацій, через які будуть надавати допомогу. Це римо-католицькі та греко-католицькі парафії, волонтери, протестантські церкви та світські громадські організації. З ними підписують угоди.

Перші кілька проектів вже отримали фінансування. У Красногорівку закупили продукти, воду, електроплитки, буржуйки, паливні брикети, у будинках встановлювали твердопаливні котли.

У Мар'їнці засклили будинки. Продукти і дитяче харчування завезли прифронтові селища у "сірій" зоні. За зібрані Папою Римським гроші закупили одяг, взуття та ліки для переселенців, пенсіонерів, інвалідів, які найбільше постраждали від конфлікту та проживають у зоні проведення АТО - селище Виноградне, Сопіно, Приморське, Сартона, Талаківка.

Копирайт изображения popeforukraine.com.ua

У Донецькій області ліки та їжу завезли у Покровськ (Красноармійськ), Краматорськ, Добропілля, Дружковку, Слов'янськ, Авдіївку, Костянтинівку.

Паливо і електрообігрівачі закупили для переселенців, а КПП на Станиці Луганській обладнали пунктом обігріву.

За даними ООН станом на вересень 2016 року, від конфлікту на Донбасі загинули майже 10 тисяч людей. Поранення отримали більше від 22 тисяч людей. 1,7 мільйонів людей в Україні стали внутрішніми переселенцями.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему