Путін заявив про перемир'я між владою і повстанцями в Сирії

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Повідомляють про перемир'я за моделлю Алеппо

Президент Росії Володимир Путін повідомив про те, що влада Сирії і опозиція домовилися про припинення вогню і початок мирних переговорів. Напередодні про перемир'я на всій території країни за моделлю Алеппо анонсували турецькі державні медіа.

Повне припинення вогню заплановане сьогодні опівночі.

Володимир Путін оголосив про досягнення домовленостей, які напередодні анонсувало турецьке інформаційне агентство "Анадолу", на зустрічі з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим і міністром оборони Сергієм Шойгу.

"Щойно прийшло повідомлення про те, що сьогодні, кілька годин тому, відбулася подія, яку ми не просто довго чекали, але для наближення якої багато працювали. Підписані три документи", - пояснив очільник Кремля.

По-перше, розповів він, мова йде про перемир'я і режим припинення вогню: "Перший документ між сирійським урядом і озброєною опозицією про припинення вогню на території Сирійської Арабської Республіки".

Другий документ, за словами Володимира Путіна, передбачає "комплекс заходів" із контролю за дотриманням режиму припинення вогню.

Третя угода містить заяву про "готовність до початку мирних переговорів по сирійського врегулювання".

Сирійські ЗМІ додають, що перемир'я не поширюватиметься на угруповання "Ісламська держава" і "Фронт ан-Нусра", а також пов'язані з ними формування.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему