На Закарпатті пропонували ялинки в оренду

Прикраси на новорічній ялинці Копирайт изображения UNIAN

На Закарпатті цього сезону лісгоспи вперше пропонували взяти ялинку напрокат: заплативши за смереку, ялицю чи сосну у горщику від 100 до 800 гривень, люди після свят можуть повернути дерево у лісгосп, або ж висадити його у лісі чи у себе на подвір'ї.

Новина про ялинки в оренду облетіла Ужгород, а згодом і всю область у лічені дні. Лісгоспи не були готовими ані до самої ідеї, ані до її популярності серед закарпатців, тому пропозицію сприйняли доволі скептично. Із 20-ти закарпатських лісгоспів лише два, Перечинський та Великобичківський, підготували не більше 100 ялинок у горщику.

У той же час перед новорічними святами закарпатські лісгоспи зрубують від семи до дев'яти тисяч дерев на продаж.

Ініціаторка нововведення, прес-секретар Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Юлія Давидова вражена такою популярністю ідеї.

"Ніхто не очікував, що буде такий попит. Людей не зупиняла навіть ціна дерев", - роповіла Юлія ВВС Україна.

Тетяна Шімон із Ужгорода стала однією зі власниць невеличкої ялиночки в горщику.

"Придбали в Перечинському лісгоспі, просто поїхали туди з чоловіком і купили за 100 гривень. Після свят висадимо на подвір'ї в селі, де живуть батьки чоловіка", - розповідає вона.

Цього року ялинки із Закарпаття їхали у Івано-Франківськ, Львів, закупити ялинки в горщиках приїздили навіть зі Словаччини, однак лісники вже просто розводили руками.

Image caption Один із небагатьох володарів ялинки

За цими ялинками зверталося до управління лісогосподарства багато установ та організацій, проте вони також змушені були змиритися з їх відсутністю. Наступного року лісгоспи обіцяють підготуватися заздалегідь, навесні висадивши молоді ялинки в горщики. Тоді дерево матиме час реанімуватися та прижитися у новому середовищі.

Загалом цього року з 20 лісгоспів лише п'ять не заготовляли ялинки на продаж. Всі інші готують дерева на сезонний продаж, вирощующи їх сім-вісім років на ялинкових плантаціях.

Тим часом, облдержадміністрація виставила цього року Закарпатському управлінню лісового та мисливського господарства ліміт у майже 35,5 тисяч ялинок, але буде зрубано сім-вісім тисяч.

Торік, за словами Юлії Давидової, ліміт був 43000, а було зрубано 9000.

Копирайт изображения ВВС
Image caption Щороку на Закарпатті вирубують до десяти тисяч ялинок на продаж

Новини на цю ж тему