Україна ввела нові санкції у зв'язку з агресією РФ - РНБО

Засідання РНБО 29 грудня Копирайт изображения UNIAN
Image caption На засіданні РНБО 29 грудня розглядали інформаційну безпеку і вирішили розширити санкційний список

Рада національної безпеки і оборони України запровадила додаткові санкції проти фізичних і юридичних осіб Росії, яку назвала державою-агресором.

Про це повідомила прес-служба РНБО за підсумками засідання, які відбулося в четвер 29 грудня.

"Зокрема, застосовані санкції проти осіб, незаконно обраних до Державної думи Росії за результатами так званих виборів, проведених окупаційною владою на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, членів так званих виборчих комісій, українських підприємств в Криму, які були незаконно перереєстровані по російським законодавством ", - йдеться в повідомленні.

У рішенні РНБО не згадуються конкретні прізвища, але перераховуються категорії осіб, на яких поширюються нові санкції.

Так, санкції поширюються на представників російських правоохоронних органів і судів, причетних, як сказано в заяві, "до незаконного утримання українських громадян у Росії".

Окремо згадуються колишні керівники України, які оголошені в розшук і ховаються за кордоном. РНБО ввів проти них санкції у зв'язку з їх причетністю "до фінансування терористичної діяльності і гібридної агресії Росії проти України".

У вересні Верховна Рада України заявила про визнання нелегітимними виборів в Криму, який був анексований Росією навесні 2014 року.

"Для забезпечення прозорості і синхронізації дії всі санкції, застосовані до фізичних і юридичних осіб, продовжено на 1 рік", - наголосили в РНБО.

США і ЄС відразу після оголошення результатів виборів у Держдуму заявили про незаконність виборів на території Криму.

Американська адмінстрація розширила список осіб, проти яких було введено санкції США, кримськими чиновниками, які були обрані до російського парламенту.

РНБО на засіданні 29 грудня розглядала також механізми посилення інформаційної безпеки і захист критично важливої інфраструктури від кібератак.

Новини на цю ж тему