США заявили про можливу загибель цивільних під Мосулом

Мосул Копирайт изображения AFP
Image caption Іракські урядові війська увійшли в Мосул на початку листопада, але досі повністю не контролюють місто

Американські військові повідомили про можливі жертви серед мирного населення в результаті авіаудару проти цілі біля міста Мосул. Ціллю ракетного удару ВПС США був мікроавтобус з бойовиками екстремістського угрупування "Ісламська держава".

"Ракети накрили мікроавтобус на території, яка пізніше була ідентифікована як парковка місцевого госпіталю. У зв'язку з цим не виключені жертви серед мирного населення", - заявив представник Пентагону.

У повідомленні відомства уточнюється, що бойовики ІД були помічені під час стрільби з гранатомета. Потім вони завантажили гранатомет у мікроавтобус і на ньому виїхали з вогневої позиції.

Мосул був захоплений джихадистами в червні 2014 року і став головним оплотом угруповання в Іраку. Вважається, що взяття Мосула означатиме фактичний розгром "Ісламської держави" в Іраку.

У перші два тижні наступальної операції, яка почалася 17 жовтня, просування іракських військових зі сходу на південний схід йшло швидкими темпами. Іракський спецназ увійшов у передмістя Мосула 1 листопада і встановив там два опорних пункти.

Однак пізніше просування іракських військ до центру Мосула значно сповільнилося.

У наступальній операції на Мосул беруть участь близько 50 тисяч осіб. Крім іракських військових і поліції, в операції задіяні курдські ополченці (пешмерга), шиїтські ополченці і сунітські арабські племена.

Підтримку з повітря надає авіація коаліції під проводом США.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему