Гейтс побоюється епідемії грипу у світі

Білл Гейтс Копирайт изображения Getty Images
Image caption Білл Гейтс вважає, що епідемія грипу, яка швидко поширюватиметься, млже стати трагедією для людства

Американський мільярдер і філантроп Білл Гейтс в інтерв'ю BBC попередив, що в найближче десятиліття людство може зіткнутися зі смертельною епідемією вірусу грипу. Він побоюється, що світ не зможе швидко зреагувати на цю ситуацію, яка може стати трагедією.

"Я постійно схрещую пальці, щоб якась смертельна епідемія на кшталт грипу не сталася в найближчі 10 років", - сказав пан Гейтс.

Він підкреслив, що зараз людство має сучасні медичні засоби. Але тривогу у мільярдера викликає те, що людство навряд чи зможе ефективно відреагувати на смертельну хворобу, яка буде швидко поширюватися.

Така епідемія може стати трагедією, підкреслив він.

Тривогу у Білла Гейтса викликає повільна реакція людства на надзвичайні ситуації.

За його словами, нещодавні кризи, пов'язані з лихоманкою Ебола та вірусом Зіка, показали, наскільки світ вразливий до епідемій.

Швидко розробляти нові ліки і вакцини досить складно.

Фонд Білла Гейтса і його дружини Мелінди інвестує мільярди доларів для того, щоб вакцини проти різних хвороб були доступні в найбідніших країнах світу.

Цього року в світі стався спалах вірусу Зіки, який вразив здебільшого країни Латинської Америки. Вірус може бути майже без симптомів, але при цьому викликає складні патології розвитку плода у вагітних жінок. У Бразилії, наприклад, народилися кілька тисяч дітей з мікроцефалією - зменшеним розміром голови, що вважається однією з ознак Зіки.

Новини на цю ж тему