Поліція Камбоджі шукає блогерів, які назвали короля геєм

Нородом Сіамоні Копирайт изображения Reuters
Image caption У минулому королі Камбоджі мали священний статус.

Поліція Камбоджі розшукує зловмисників, які вклеїли зображення короля країни Нородома Сіамоні в сцену з двома чоловіками у порнографічному фільмі. Підозрюваним загрожує покарання за образу престолу, хоча такої статті в кримінальному кодексі країни немає.

Відредагована картинка із двома чоловіками, до тіла одного з яких приставили зоображення короля, з'явилася у Facebook на Різдво.

"Король Камбоджі - гей", написали на зображенні, яке досить швидко почало поширюватися соцмережею і набирати "лайки".

У понеділок міністерство внутрішніх справ країни підтвердило, що за фактом розміщення зображення порушили кримінальну справу, і встановили трьох підозрюваних.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Колишній король Камбоджі після смерті в 2012 році почав з'являтися на вівтарях

"У нас є наказ заарештувати їх. Якщо ми їм не завадимо, люди можуть почати брати з них приклад", - заявив офіційний представник відомства в бесіді з агентством FP.

Представник МВС повідомив, що встановили трьох підозрюваних: двоє з них живуть у країні, ще один - за кордоном.

Як уточнив поліцейський, один із підозрюваних, ймовірно, живе в сусідньому Таїланді. Влада Камбоджі може звернутися до Таїланду по допомогу в його затриманні.

"Образа короля - це злочин [...] Король представляє всю націю, якщо вони ображають короля, вони ображають весь народ", - додав представник МВС.

Нородома Сіамоні, колишнього балетного танцівника короновали у 2004 році, після того, як його батько Нородом Сіанук відрікся від престолу у зв'язку з політичною кризою в країні.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Нородом Сіамоні, колишній балетний танцівник, був коронований у 2004 році

Раніше королі в Камбоджі мали священний статус. Наразі ображати короля в цій країні не заборонено законом, на відміну від сусіднього Таїланду.

У конституції за королем Камбоджі закріплений статус "недоторканного", але конкретного покарання за образу Його величності в адміністративному або кримінальному кодексі не передбачено.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему