Трамп обіцяє зупинити ракетну програму КНДР

Дональд Трамп Копирайт изображения Getty Images

Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що не дозволить Північній Кореї створити ядерні ракети, здатні досягти території США, і розкритикував Китай за те, що він не допомагає Вашингтону у врегулюванні проблемних питань з КНДР.

"Північна Корея щойно заявила, що перебуває на фінальній стадії розробки ядерної зброї, здатної досягти території США. Цього не трапиться!" - написав у понеділок пан Трамп у своєму Twitter.

Через півгодини він опублікував ще одне повідомлення, в якому дорікнув Китай за відмову допомагати США у питанні Північної Кореї:

"Китай отримував величезні гроші і багатства від США в абсолютно односторонній торгівлі, але не допомагатиме з Північною Кореєю. Прекрасно!"

Лідер КНДР Кім Чен Ин під час свого новорічного звернення заявив, що Пхеньян має намір зміцнювати свій військовий потенціал, поки влада США не припинять агресивну політику щодо країни.

Раніше експерти Інституту стратегії національної безпеки Південної Кореї заявили, що КНДР до 2020 року може створити ракети, здатні долітати до території США.

У березні Рада Безпеки ООН посилила санкції проти Пхеньяна у відповідь на проведене Пхеньяном ядерне випробування і запуск ракети.

Скандальні заяви по Китаю

Останнім часом Дональд Трамп зробив чимало заяв, які Пекін зустрів з подивом і роздратуванням.

"Ми не можемо більше дозволяти Китаю ґвалтувати нашу країну", - заявив зокрема пан Трамп у травні під час своєї передвиборчої кампанії.

На початку грудня - після розмови Дональда Трампа з лідером Тайваню - міністерство закордонних справ КНР направило обраному президенту США офіційний протест. Китай вважає Тайвань не суверенною державою, а власною провінцією.

В середині грудня, після захоплення Китаєм американського підводного дослідного безпілотника, Трамп написав у Twitter", що "Китай його вкрав".

Новини на цю ж тему