Гройсман: прах Олександра Олеся слід поховати в Україні

Ольшанський цвинтар Копирайт изображения Getty Images
Image caption Олександр Олесь був похований на Ольшанському цвинтарі у Чехії

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман переконаний, що прах українського письменника і поета Олександра Олеся має бути похованим "на рідній землі за згоди його родичів".

Він повідомив, що уряд виділить необхідні кошти, аби перевезти останки одного з найвидатніших українських поетів до Києва.

Раніше з'явилися повідомлення, що останки Олександра Олеся (псевдонім Олександра Кандиби), який помер в 1944 році і був похований в Чехії, ексгумували.

МЗС України повідомило, що дипломати через посольство в Празі намагаються зберегти і перепоховати останки письменника і його дружини.

Як наголосили у відомстві, останки були переміщені до депозитарію кладовища.

Вони перебуватимуть там, поки родичі Олександра Олеся, що мешкають в Канаді, не визначаться із місцем остаточного захоронення.

Перед тим президент Порошенко доручив МЗС "терміново втрутитися" у ситуацію довкола поховання письменника. Він також попросив зв'язатися з родичами письменника, аби з'ясувати можливість його перепоховання в Україні.

Видання "Дзеркало тижня" повідомило, що до недавнього часу ренту за могилу письменника платив за власною ініціативою громадянин Чехії україського походження Володимир Михайлишин. Однак він нещодавно помер, й, за розпорядження його сина, його поховали на місці письменника.

"МЗС України тримає питання перепоховання Олександра Олеся на особливому контролі", - додали в українському зовнішньополітичному відомстві у вівторок.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему