Ford не будуватиме завод у Мексиці

Форд Копирайт изображения Getty Images

Американська автомобільна компанія Ford вирішила не будувати нове підприємство в Мексиці вартістю $1,6 мільярдів. Раніше обраний президент США розкритикував американських автовиробників, які роблять машини в Мексиці.

"Ford анулює план будівництва за 1,6 млрд доларів нового заводу в Сан-Луїсі-Потосі (Мексика) і вкладає 700 мільйонів доларів у розширення виробництва на підприємстві у Флет-Рок (штат Мічиган), - уточнив автовиробник. - Нове покоління моделей Focus буде випускатися на заводі в Ермосільо, який уже працює в Мексиці ".

Керівництво Ford вважає, що потрібно реорганізувати виробництво для більш ефективного використання наявних потужностей на тлі падіння продажу невеликих автомобілів.

У грудні глава компанії Ford Марк Філдс заявив про готовність взаємодіяти із майбутньою адміністрацією Трампа, щоби забезпечити реалізацію її програми відродження реального сектору економіки США, у тому числі завдяки створенню додаткових робочих місць і повернення виробничих ресурсів з інших держав.

Однак пан Філдс підкреслив, що скасовувати плани будівництва нового заводу в Мексиці занадто пізно. Тепер керівництво Ford змінило думку.

У Ford оголосили про своє рішення через лічені години після того, як обраний президент США Дональд Трамп запропонував ввести тарифи на моделі автомобілів компанії іншого автогіганта General Motors, які виготовляють у Мексиці для Сполучених Штатів.

"General Motors безкоштовно доставляє через кордон вироблену в Мексиці модель автомобіля Chevy Cruze американським автодилерам, - написав пан Трамп у Twitter. - Працюйте в США або платіть високі податки!"

Компанія GM заявила, що більшість машин Chevy Cruze вироблені в США. Представник компанії стверджує, що в Мексиці виробляють лише модель хетчбек, і що вона становить невеликий відсоток продажу.

Він додав, що модель Chevy Cruze створили для світового виробництва, і зазначив, що деякі седани Cruze виробляли в Мексиці протягом деякого часу минулого року. Усі їхні машини, які продають у США зараз, вироблені в Огайо.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему