Прах Олександра Олеся поховають в Україні - АП

Ольшанський цвинтар Копирайт изображения Getty Images
Image caption Олександр Олесь був похований на Ольшанському цвинтарі у Чехії

Президент доручив МЗС забезпечити перевезення та перепоховання останків Олександра Олеся на Батьківщині. Про це повідомив прес-секретар президента Святослав Цеголко у Facebook.

Посол України в Канаді Андрій Шевченко повідомив у Twitter, що родичі поета, які проживають у Канаді, дали згоду на перепоховання.

"Ми розшукали двох канадських правнуків Олександра Олеся. Родина згодна на його перепоховання в Україні. Нехай йому пухом буде наша земля", - написав пан Шевченко.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд виділить необхідні кошти, аби перевезти останки одного з найвидатніших українських поетів до Києва.

Раніше з'явилися повідомлення, що останки Олександра Олеся (псевдонім Олександра Кандиби), який помер в 1944 році і був похований в Чехії, ексгумували.

МЗС України повідомило, що дипломати через посольство в Празі намагаються зберегти і перепоховати останки письменника і його дружини.

Як наголосили у відомстві, останки були переміщені до депозитарію кладовища.

Копирайт изображения MYHAILO TOROPOV
Image caption На місці могили Олександра Олеся поховали покійного громадянина Чехії українського походження Володимира Михайлишина

Видання "Дзеркало тижня" повідомило, що до недавнього часу ренту за могилу письменника платив за власною ініціативою громадянин Чехії українського походження Володимир Михайлишин. Але він нещодавно помер, і його, за розпорядження сина, поховали на місці письменника.

Як розповів ВВС Україна очевидець подій Михайло Торопов, голова громадської організації "Міжнародна Асоціація Українців ЄвроМайдан", "покійний Володимир [Михайлишин] не хотів, аби його поховали в цій могилі, але син наполіг. До нього зверталися, аби вирішити питання із захороненням його батька, і щоб тіло не хоронили в могилі із відомим письменником. Але він навіть слухати не хотів".

Новини на цю ж тему