Ізраїльського військового визнали винним у вбивстві палестинця

Ізраїль Копирайт изображения AFP
Image caption Справа за участю сержанта Азарії викликала велику дискусію

Військовий суд Ізраїлю визнав сержанта Елора Азарію винним у неумисному вбивстві пораненого палестинця Абдула Фатаха аль-Шарифа.

Суд відхилив ключові аргументи захисту. Палестинець поранив співслужбовця пана Азарії ножем й сам отримав вогнепальне поранення. Як стверджували адвокати, пан Азарія думав, що палестинець міг мати на собі пояс із вибухівкою і задіяти його.

Однак суддя визнав, що пан Азарія діяв через помсту за напад палестинця на свого товариша. Покарання суд визначить пізніше.

Ізраїльська преса називає цю справу знаковою. Її результат вплине не тільки на самого пана Азарію, але й на відносини країни із міжнародними судовими інстанціями, й на те, як будуть поводитись ізраїльські військові за схожих умов.

Інцидент відбувся у березні 2016 року. 20-річний військовий застрелив 21-річного чоловіка у голову. На відео зафіксували, що палестинець при цьому був поранений і лежав на землі. Це сталося у місті Хеврон на Західному березі річки Йордан.

Абдул Фатах аль-Шариф був причетний до нападу на іншого ізраїльського солдата.

Як сказав Сержант Азарія на суді в Тель-Авіві, він вважав, що поранений чоловік може активувати пояс смертника. Втім, на думку прокуратури, його головним мотивом була саме помста.

Справа за участю сержанта Азарії викликала велику дискусію. Такий публічний суд над солдатом за вбивство палестинця є дуже незвичним явищем для країни.