Faraday Future: конкурент для Tesla?

FF91 Копирайт изображения FARADAY FUTURE
Image caption Так виглядатиме автомобіль FF91 від Faraday Future

Faraday Future представила електричний самокерований автомобіль, який може розігнатися до 60 миль на годину (97км/год) за 2,39 секунди, пише кореспондент BBC з питань технологій Кріс Баранюк.

У компанії кажуть, що авто розганяється швидше, ніж Tesla Model S або будь-який інший електричний автомобіль.

Його представили в Лас-Вегасі на щорічній виставці CES.

Проте у Faraday Future є фінансові труднощі. За словами одного з експертів, представникам компанії довелося зіткнутися зі скепсисом професіоналів ринку після невдалої презентації на минулій виставці в Лас-Вегасі.

Модель FF91 представили у форматі демо в реальному часі. Автомобіль їхав спеціальним парком сам, але заїхав у порожній простір.

Наприкінці презентації була ще одна проблема. Китайський мільярдер Цзя Юетін спробував продемонструвати функцію самостійного паркування автомобіля на сцені перед глядачами. Але FF91 не зрушив із місця.

"Ну що ж, здається, він трохи лінується сьогодні", - сказав старший віце-президент Faraday Нік Семпсон. З другої спроби електромобіль зміг припаркуватися.

Копирайт изображения FARADAY FUTURE
Image caption Китайський мільярдер та інвестор Цзя Юетін разом із Ніком Семпсоном

Попередньо записані кадри свідчили про те, що автомобіль може розігнатися до 60 миль на годину за 2,39 секунди.

Найшвидша модель Tesla робить це за 2,5 секунди.

Компанія Faraday Future планує випустити свій електромобіль на ринок у 2018 році. Для замовлення клієнт повинен заплатити заставу в 5 тис. доларів.

Презентація пройшла через рік після першої прес-конференції фірми, де вона продемонструвала футуристичний погляд на концепт-кар. Деякі коментатори критикували розробників. Вони хотіли отримати більш детальну інформацію про те, як все працюватиме.

Копирайт изображения FARADAY FUTURE
Image caption Коли Цзя Юетін, який інвестував у Faraday Future, спробував показати, як електромобіль паркується. FF91 не зрушив з місця

ID автомобіля

Потенційним покупцям оголосили, що вони зможуть під'єднатися до свого електромобіля через віртуальний обліковий запис FFID.

У такий спосіб, як пояснив Нік Семпсон, можна буде зі свого комп'ютера "ділитися" з електромобілем різною інформацією, наприклад, планом маршруту або фільмами.

Faraday Future останнім часом з'являється в новинах, проте частіше через фінансові проблеми.

У листопаді стало відомо, що великий завод компанії у Лас-Вегасі зупинився. Там планували виробництво автомобілів за підтримки інвестицій з LeEco.

Копирайт изображения FARADAY FUTURE
Image caption FF91 досягає 60 миль на годину (96 км/год) за 2,39 сек

За інформацією агентства Bloomberg, приблизно тоді ж голова корпорації LeEco Цзя Юетін повідомив співробітників, що фінансова ситуація в компанії похитнулася.

Компанії доводиться стикатися зі скептицизмом, каже аналітик Майк Рамзі.

"Навіть якщо справи йдуть добре, стартапам, що виробляють автомобілі, дуже непросто. Особливо якщо ви прийшли на цей ринок з індустрії технологій", - пояснює пан Рамзі.

Подивившись презентацію FF91 у цьому році, пан Рамзі сказав, що не впевнений у тому, чи зможе Faraday Future стати серйозним гравцем на ринку.

"Схоже, їхня розробка все ще на стадії фантазії, а не реальності", - прокоментував він.

Копирайт изображения Getty Images

За словами експерта, цьому електромобілю необхідна батарейка в 130 кіловат, а це дуже дорого і важко.

Під час презентації голова Faraday Future Пітер Саваг'ян пояснив, що електромобіль FF91 буде заряджатися від батарейки, сумісної із різними електричними еталонами.

Він додав, що однієї зарядки вистачить на 775 км зі швидкістю у 88 км на годину.

До приходу в Faraday Future Пітер Саваг'ян 18 років був головним інженером General Motors.

Копирайт изображения Getty Images

Загалом експерти пророкують, що інтерес до електромобілів буде зростати найближчими роками.

"За нашими оцінками, до 2020 року один з 10 автомобілів буде електричним або гібридом", - сказав аналітик із компанії Futuresource Саймон Браянт.

Один із головних суперників Faraday Future - компанія Tesla.

"Tesla стала синонімом якісного електромобіля, водночас компанія продовжує постійно розвиватися і винаходити нове", - говорить пан Брайант.

За словами експерта, боротися з компанією Tesla складно. Проте ринок електромобілів виграє від появи здорової конкуренції .

Також на цю тему

Новини на цю ж тему