Рятувальні дрони можуть запустити до 2020 року

Копирайт изображения Urban Aeronautics
Image caption Такі дрони можут переносити вантаж у півтони

Пасажирський рятувальний безпілотник можуть почати активно використовувати вже до 2020 року, кажуть ізраїльські розробники.

У листопаді такий дрон пройшов успішні випробування. Апарат зміг пролетіти на невеликій висоті.

Його розробка триває вже 15 років. Наразі апарат, що має назву Cormorant ("Баклан"), може переносити 500 кг й розвивати швидкість 185 км на годину.

Вартість безпілотника, який планують використовувати для армії чи рятувальних операцій, - 14 млн доларів.

Безпечніше за вертоліт

Копирайт изображения Urban Aeronautics
Image caption У листопаді відбулися вдалі випробування ізраїльських безпілотників

У компанії Urban Aeronautics, яка веде проект, запевняють, що цей апарат безпечніший вертольота.

Дрон може не лише злітати і сідати вертикально, а й літати між будівлями, а також під лініями електропередач.

Керівник Urban Aeronautics Рафі Йоелі каже, що Cormorant вже пройшов шлях від прототипу до майже готової моделі і має серйозні перспективи на ринку.

Безпілотники поступово починають використовувати у комерційних цілях. Компанія Amazon анонсувала, що з літа стартує сервіс Prime Air - доставка товарів дронами.

А минулого червня інший пасажирський безпілотник, створений китайськими розробниками з фірми Ehang, отримав дозвіл на тестові польоти в американській Неваді.

Перспективи

Доктор Мірко Ковач з Лабораторії повітряної робототехніки при лондонському Імперському коледжі відзначає, що всі ці розробки свідчать про "реальний потенціал дронів, які можуть використовуватися не лише для доставки чи зондування середовища, але й як транспорт".

"Залишається все ще багато технологічної роботи для того, щоб такий транспорт був безпечним і простим у використанні, але якщо проект потрапить на ринок, він може докорінно змінити спосіб пересування людей у містах і зробити швидкі подорожі повітрям доступними", - впевнений вчений.

Інший експерт з безпілотників Раві Вайдянатан з Імперського департаменту механічної інженерії додає, що нещодавні випробування ізраїльського дрона можуть стати знаковими для низькополітної навігації.

На його думку, використання дронів у армії та при рятувальних операціях - саме те, що треба для цієї технології.

Водночас поки що точно невідомо, коли безпілотники реально можна буде використовувати для цивільних потреб. Існує багато питань, які потребують врегулювання, від місць зльоту-посадки до визначення дозволеної висоти, попереджає Раві Вайдянатан.

Новини на цю ж тему