Медики пов'язали ризик деменції із життям біля завантажених доріг

Єкатеринбург Копирайт изображения Getty Images
Image caption Щоб не ризикувати, треба жити мінімум за 200 метрів від доріг

У людей, які живуть близько від доріг з інтенсивним рухом, частіше, ніж у інших, розвивається старече слабоумство.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в канадському журналі Lancet.

У людей, будинки яких стоять за 50 або менше метрів від завантаженої дороги, ризик розвитку деменції у середньому вищий на 7%.

Винне в цьому брудне повітря.

"Забруднювальні речовини з повітря потрапляють у кров і можуть викликати запалення, яке пов'язують з хворобами серця. У дослідженні стверджується, що ті ж речовини через кров потрапляють і в мозок, що може призвести до неврологічних проблем", - каже співавтор дослідження Рей Коупс.

У рамках дослідження науковці проаналізували медичні дані 6,5 млн жителів Онтаріо у віці від 20 до 85 років. У 2001-2012 роках у мешканців штату виявили понад 243 тисяч випадків деменції.

Потім науковці нанесли домівки хворих на карту, звертаючи увагу на відстань між їхніми будинками і дорогами з інтенсивним рухом.

Чим далі від доріг живуть люди, тим менший у них ризик розвитку деменції.

У людей, що живуть за 50-100 метрів від трас, імовірність розвитку слабоумства всього на 4% вища за середній показник. На відстані від 100 до 200 метрів - на 2%.

А якщо людина живе за 200 метрів від дороги, додатковий ризик зникає повністю.

Деменція - це один із найбільш поширених у світі діагнозів.

Очікують, що до 2050 року число хворих зросте із нинішніх 44 до 135 мільйонів людей. Щороку це захворювання коштує світу 604 млрд доларів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему