У Греції впіймали анархістку, яку шукали понад 10 років

пола рупа Копирайт изображения Getty Images

Відділ боротьби з тероризмом грецької поліції повідомив про затримання Поли Рупи, яку заочно засудили за участь у терористичній організації та інші злочини.

Серед них - причетність до обстрілу американського посольства в Афінах в 2007 році.

Поліція повідомляє, що 48-річну Рупу затримали в Афінах вранці в четвер. Разом з нею затримали 25-річну жінку, яку підозрюють у приховуванні засудженої.

Панайота (Пола) Рупа разом із чоловіком Нікосом Мазіотісом очолювала грецьке ліворадикальне угруповання "Революційна боротьба", нині розпущене.

Воно взяло на себе відповідальність за обстріл із гранатомета американського посольства в Афінах.

Снаряд тоді потрапив в туалет посольства, постраждалих не було. Проте США внесли організацію до списку терористичних, а Рупа і Мазіотіс потрапили до переліку найбільш розшукуваних злочинців Греції. За дані про місце їх перебування пропонували мільйон євро.

Мазіотіса грецька влада затримала в 2014 році у центрі Афін.

Затримання супроводжувалося стріляниною, в якій були поранені чотири людини - він сам, поліцейський і двоє перехожих. Зараз Мазіотіс перебуває у в'язниці.

Його дружину тоді знайти не вдалося.

У 2016 році вона спробувала викрасти вертоліт і звільнити чоловіка з в'язниці, але пілот вчинив опір.

У результаті спроба втечі не вдалася, але сама Рупа знову зуміла сховатися.

"Революційна боротьба" була заснована в 2003 році. Крім обстрілу американського посольства вона відома нападом на будівлю грецької біржі.

Активістів угруповання також звинувачують у вбивстві двох членів ультраправої партії "Золотий світанок".

Крім того, угруповання брало на себе відповідальність за напади на поліцейських і чиновників, пограбування банків і вибухи поряд з будівлею центробанку Греції, в результаті яких ніхто не постраждав.