В Україні збільшиться асортимент іноземних ліків - МОЗ

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Іноземні ліки раніше проблемно "заходили" в Україну через корупцію і складність процедур, кажуть у МОЗ

Строки для реєстрації іноземних ліків в Україні відтепер суттєво скорочені - з кількох років до кількох діб, повідомляє Міністерство охорони здоров'я (МОЗ).

"Це дозволить збільшити асортимент ліків, яких в Україні зареєстровано близько 10 тисяч", - говориться у повідомленні МОЗ на Facebook.

"Виробники не хотіли реєструвати в Україні ліки через складність процесу та корупційну складову. Тому пацієнти були обмеженими у виборі ліків", - додають у міністерстві.

Раніше повідомлялося, що з 1 січня почала діяти постанова уряду про "референтні" ціни на деякі ліки - це означає, що ціни на них встановлюватимуть залежно від середньої ціни на них у 5 країнах Східної Європи: Польщі, Словаччини, Угорщини, Латвії і Чехії.

Мова йде про препарати для лікування при серцево-судинних хворобах, бронхіальній астмі та цукровому діабеті, вартість яких буде частково чи повністю відшкодовувати держава. Відповідний наказ опублікував у п'ятницю Мін'юст. За ним ліки, зареєстровані у США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді та ЄС, можуть бути зареєстровані в Україні за 17 днів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему