Обама: тортури, які транслювали у Facebook, - це огидно

Барак Обама Копирайт изображения EPA

Президент США Барак Обама назвав знущання з інваліда у Чикаго, яке транслювали у Facebook, огидним злочином на ґрунті ненависті.

За словами президента, він не вірить, що міжрасові стосунки в США погіршилися, хоча в епоху цифрових технологій громадськість дедалі частіше дізнається про такі злочини.

Відео унаочнює проблеми, які існують в країні вже тривалий час, вважає пан Обама.

"Думаю, загальна траєкторія расових відносин в цій країні насправді дуже позитивна. Це не означає, що всі расові проблеми зникли. Це означає, що у нас є здатність стати кращими", - заявив він.

Раніше слідчі органи Чикаго висунули звинувачення чотирьом молодикам - двом чоловікам і двом жінкам - у справі про викрадення інваліда і знущань над ним.

Як очіку.ть, четверо темношкірих обвинувачених - 18-річні Джордан Хілл, Тефсей Купер, Бріттані Ковінгтон і 24-річна Таніша Ковінгтон - постануть перед судом у п'ятницю.

Їх звинуватили у викраденні людини, злочині з мотивів ненависті, побоях і незаконному позбавленні волі.

Копирайт изображения Chicago police
Image caption Обвинувачені мають постати перед судом в п'ятницю

За даними поліції, викрадачі жорстоко знущалися з білого юнака упродовж двох днів у квартирі на заході Чикаго: били його, змушували пити воду з унітаза і відрізали фрагмент скальпу.

Знущання над бранцем знімали і транслювали у Facebook в режимі реального часу. При цьому викрадачі періодично вигукували расистські фрази і образи на адресу обраного президента США Дональда Трампа.

Ім'я постраждалого не називають. Відомо лише, що йому 18 років і з одним із нападників він був знайомий по школі.

Його доправили в лікарню, де він насилу зміг відповісти на питання поліції, але згодом виписали.

Новини на цю ж тему