До Німеччини прибули додаткові танки США

Генерал-майор Тімоті Макґайє Копирайт изображения EPA
Image caption У п'ятницю до порту Бремергафен на півночі Німеччини почали прибувати танки. На фото - генерал-майор Тімоті Макґайє

До Німеччини почала прибувати найбільша партія американської техніки з часів розпаду Радянського союзу - зміцнювати оборону НАТО.

Перші із 87 танків і 144 військових машин розвантажили в п'ятницю в порту Бремергафен.

Ця техніка і 3500 військовослужбовців США будуть розміщені на східних рубежах НАТО. Новий контингент має заспокоїти побоювання в регіоні щодо можливості російської агресії.

Однак дехто побоюється загострення напруженості у відносинах із Москвою.

Лідери лівоцентристської влади землі Бранденбург, через яку пройдуть нові американські бригади в наступні два тижні, закликали провести нові переговори з Росією.

Копирайт изображения AP
Image caption Крім техніки, до Європи прибудуть ще 3500 вояків США
Копирайт изображения EPA
Image caption Не всі в Німеччині радіють новим воякам
Копирайт изображения AP
Image caption Рішення розмістити нові танки США прийнято на противагу російській агресії

Прибуття техніки і війська позначає початок нового етапу операції США "Атлантична рішучість", яка передбачає постійну присутність американської ударної групи у складі бронетанкової бригади, на ротаційній основі терміном дев'ять місяців.

Нові війська будуть спершу розміщені в Польщі, після чого роз'їдуться в сім країн на східних рубежах НАТО - від Естонії до Болгарії. Однак штаб контингенту буде в Німеччині.

Копирайт изображения EPA
Image caption Східноєвропейські держави НАТО перебувають у стані підвищеної готовності від часу, як Росія анексувала Крим
Копирайт изображения AFP
Image caption Ці машини прямують до Польщі

Також на цю тему

Новини на цю ж тему