Трамп не вірить у вплив російських хакерів на свою перемогу

Дональд Трамп не вірить у те, що російські хакери вплинули на результати виборів у США Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп не вірить у те, що російські хакери вплинули на результати виборів у США

Російський президент Володимир Путін намагався посприяти перемозі на виборах у США Дональда Трампа. Сам пан Трамп стверджує - жодні кібератаки на результати виборів не вплинули.

У розсекреченому звіті мовиться, що російський президент особисто наказав розгорнутит кампанію, що мала на меті вплинути на вибори в США.

Звіт розсекрели відразу після того, як начальники розвідувальних служб поінформували про свої висновки обраного президентом Дональда Трампа.

Пан Трамп утримався від прямих звинувачень на адресу Росії, але заявив, що кібератаки не позначилися на результатах виборів.

У своїй заяві він відмовився коментувати твердження про причетність російської влади до кібератаки, а також висловив подяку за виконану розвідниками роботу.

"У той час як Росія, Китай, інші країни, зовнішні угруповання і приватні особи постійно намагаються порушити безпеку інфраструктури наших урядових інститутів, бізнесу та громадських організацій, включнго з Національним комітетом Демократичної партії, це не мало абсолютно ніякого впливу на результати виборів", - йдеться у заяві Трампа.

Дональд Трамп також відзначив, що спроби зламу робилися і щодо Республіканської партії, однак, за його словами, республіканці мають сильний кіберзахист і всі намагання хакерів були невдалими.

У тій же заяві він пообіцяв активно протистояти кібератакам і протягом перших 90 днів на посаді президента призначити спеціальну групу, відповідальну за розробку плану протидії атакам хакерів.

У звіті американських розвідників сказано, що Кремль віддавав "явну перевагу обраному президентом Дональду Трампу".

Копирайт изображения AFP
Image caption У п'ятницю Трамп зустрівся з керівниками розвідувальних служб США

"Ми також вважаємо, що Путін і російський уряд прагнули збільшити шанси на обрання Дональда Трампа тим, що де тільки можливо, дискредитували Гілларі Клінтон і робили публічні порівняння не на її користь", - сказано в звіті.

Від часу свого обрання Дональд Трамп неодноразово висловлював сумніви в правдивості заяв розвідки США про масштаби російських кібератак.

Урядовці США раніше стверджували, що Кремль причетний до хакерської атаки на електронну пошту Демократичної партії з метою завдати удару по суперниці пана Трампа на виборах Гілларі Клінтон.

Згідно зі звинуваченнями, російські агенти надіслали вкрадене листування демократів WikiLeaks, щоб посилити шанси Трампа.

Росія заперечує свою причетність до кібератак, а засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж сказав, що отримав вкрадені мейли демократів не від Москви.

Головні висновки звіту

У доповіді немає ніяких докладних свідчень ймовірної допомоги Путіна Трампу, однак стверджується, що Росія робила такі дії:

  • Хакерський злам пошти Національного комітету Демократичної партії і топ-представників демократів
  • Використання посередників, зокорема сайтів WikiLeaks, DCLeaks.com і хакера Guccifer 2.0, щоб оприлюднити отриману хакерами інформацію
  • Використання фінанованої державою пропаганди і організація роботи інтернет-тролів по темі президентських виборів у США і демократів

Також на цю тему

Новини на цю ж тему