Асад заявив про готовність до переговорів "без обмежень"

Башар Асад Копирайт изображения Reuters
Image caption Башар Асад вважає, що жертви серед мирного населення під час бомбардувань Алеппо є ціною звільнення від терористів

Президент Сирії Башар Асад заявив, що Дамаск готовий обговорювати без обмежень будь-які питання під час переговорів з врегулювання ситуації у Сирії, що мають відбутися в Астані.

Що стосується його власної позиції, то вона, за словами президента Асада, пов'язана із конституцією країни.

"Звісно, ми готові, і ми оголосили, що наша делегація готова їхати на конференцію, коли буде визначена її дата. Ми готові обговорювати усі питання, обмежень немає", - заявив Асад в інтерв'ю французьким журналістам, текст якого публікує у понеділок сирійська державна інформаційна агенція САНА.

Згідно із інформацією турецької влади, мирна конференція з сирійського питання, у підготовці якої беруть участь Туреччина і Росія, має відбутися в Астані 23 січня. Сам Асад не назвав точної дати проведення зустрічі.

Відповідаючи на запитання про те, чи буде готова сирійська урядова делегація обговорювати його перебування на посаді президента, Асад відзначив, що це питання тісно пов'язане із конституцією країни.

"Якщо вони захочуть обговорити це питання, вони повинні будуть обговорити конституцію, а вона не належить уряду, чи президенту, чи опозиції. Вона має належати сирійському народу, тому для будь-яких конституційних змін потрібен референдум", - заявив Башар Асад.

При цьому він підкреслив, що не знає, хто представлятиме на переговорах в Астані сирійську опозицію, і це, за його словами, є "головним питанням" напередодні зустрічію

Президент Асад також заявив, що віддані йому сили "є на шляху до перемоги", оскільки вирішальним моментом сирійської війни стала поразка повстанців при облозі Алепо.

Проте перехід міста під контроль урядових військ не можна вважати остаточною перемогою, - вважає сирійський президент:

"Перемога настане тоді, коли будуть знищені усі терористи".

Водночас відповідаючи на питання французьких журналістів про численні жертви серед мирного населення під час бомбардувань Алеппо, Башар Асад сказав, що "такою є ціна звільнення народу від терористів":

В ООН вважають, що авіаудари, нанесені урядовими військами та їх союзниками, що поцілили у щільно заселені цивільними райони, можуть кваліфікуватися як воєнний злочин.

За оцінками базованої у Британії Сирійської ради з прав людини, близько 21,5 тисяч цивільних загинули у Алеппо від початку боїв у місті п'ять років тому.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему