У Німеччині закрили справу про авіакатастрофу Germanwings

Рештки літака знаходили на висоті 2 тис. метрів у Альпах Копирайт изображения Getty Images
Image caption Рештки літака знаходили на висоті 2 тис. метрів у Альпах

Прокуратура Дюссельдорфа закрила справу про катастрофу пасажирського літака авіакомпанії Germanwings, в результаті якої в березні 2015 року у французьких Альпах загинули 150 людей.

Прокуратура дійшла висновку, що єдина людина, яку можна було б звинуватити - другий пілот Андреас Любіца. Як встановило слідство, він закрився в кабіні пілота і навмисне направив літак у землю, щоб накласти на себе руки.

Справу стосовно Любіци закрили в зв'язку з його смертю. Більше року прокуратура з'ясовувала, чи є підстави притягувати до відповідальності його роботодавців і його лікарів.

В результаті слідчі дійшли висновку, що ні лікарі, ні роботодавці, ні навіть родичі пілота не могли знати про суїцидальні нахили пілота, тому що він їх ретельно приховував. В іншому випадку його б усунули від польотів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Частини літака були розкидані по великій території

Літак A320 авіакомпанії Germanwings, що виконував рейс з Барселони до Дюссельдорфа, розбився 15 березня 2015 року під французькими Альпами. Загинули всі 150 людей, що перебували на борту авіалайнера.

Після розшифровки бортових самописців з'ясувалося, що другий пілот літака Андреас Любіца дочекався, поки командир вийде з кабіни, після чого закрився в ній і направив літак в землю. На вимоги командира відкрити двері він не відповів.

Копирайт изображения Twitter
Image caption Любіца вів активний спосіб життя і захоплювався бігом

Вивчивши останні дні життя Любіца, слідство дійшло висновку, що таким чином той вчинив самогубство. З'ясувалося, що він довгий час перебував у депресії через труднощі в кар'єрі та особистому житті.

Після авіакатастрофи багато авіакомпаній посилили вимоги до медичних оглядів пілотів і ввели правило, згідно з яким в кабіні мають одночасно перебувати як мінімум дві людини.

Новини на цю ж тему