Як відповість Росія на танки у Польщі?

Техніку доправляють до місця дислокації залізницею Копирайт изображения EPA
Image caption Техніку доправляють до місця дислокації залізницею

Американська бронетехніка потягнулася до Східної Європи. Це найбільше одноразове переміщення американської техніки з часів закінчення Другої Світової війни.

З кінця минулого тижня в німецькому порту Бремерхафен розвантажують сотні танків, самохідних гаубиць і інших військових машин, які прибули в Німеччину морем з США.

У порту бойові машини вантажать на залізничні платформи і відправляють до місць дислокації в Польщі.

Всього в Польщу перекинуть понад 3,5 тисячі військових з 3-ї танкової бригадної бойової групи 4-ї піхотної дивізії. Серед бронетехніки, крім самоходних артилерійських установок, будуть, зокрема, 87 танків Abrams і 144 БМП Bradley.

Всього американці мають намір розмістити в декількох країнах Східної та Північної Європи близько 4000 військовослужбовців. Крім Польщі, де буде найбільший контингент, американські військові будуть дислокуватися у Румунії, Болгарії та країнах Балтії.

Копирайт изображения EPA
Image caption Американських військових розміщують на ротаційній основі

Ці сили розмістять на ротаційній основі і через дев'ять місяців їх замінять інші частини американської армії.

Паралельно США активно розвивають військову співпрацю з Норвегією. Після того, як Норвегія отримала згоду на купівлю п'яти протичовнових літаків Boeing P-8A Poseidon, експерти заговорили про новий етап співпраці між Сполученими Штатами, Великою Британією і Норвегією з контролю морського простору у північних широтах.

Росія неодноразово виступала проти розширення присутності НАТО у Східній Європі, поступово нарощуючи при цьому власну військову присутність біля кордонів з країнами Балтії.

За оцінками НАТО, чисельність російських військ, зосереджених на західному кордоні Росії, становить приблизно 330 тис. людей.

Російська служба Бі-бі-сі звернулася до військових експертів, попросивши їх прокоментувати нинішнє розміщення американських військ і відповісти на питання, на яку реакцію Росії можна очікувати.

Віктор Мураховський, головний редактор журналу "Арсенал Отечества":

"Тактичне з'єднання, бригада, з кількістю менше чотирьох тисяч осіб, яке буде сконцентровано не в одному тактичному районі, штаб буде в Польщі, одну батальйонну групу вони в Прибалтику збираються заслати, другу на навчання до Румунії ... Якби вона мала якісь реальні військові завдання ...

Видно, що їх немає. З військової точки зору, це абсолютна нісенітниця: таке дрібне з'єднання розтягувати на фронт у півтори-дві тисячі кілометрів.

Це явно провокаційний військово-політичний крок. Це з точки зору Росії. А з точки зору НАТО і союзників, це військово-політична демонстрація, готовність спільно захищати якісь рубежі від агресивних дій Росії, яких ми на практиці не бачимо.

Ніяких кроків не буде, я впевнений в цьому. Буде як і раніше виконуватися план будівництва збройних сил, будуть як і раніше на нашій території, я підкреслю, розгортатися і укомплектовуватися нові з'єднання.

Американці після 1991 року, після виведення основної частини свого угруповання з Європи на війну в Ірак припинили проводити навчання Reforger [на них відпрацьовували операції з термінового перекидання значних сил до Європи - прим. ВВС].

Копирайт изображения АР
Image caption Росія активно нарощує сили на західному і південно-західному напрямках

На мій погляд, ось ця спроба хоча б позначити відновлення такого роду діяльності виглядає досить дивно і провокаційно.

Безпосередньої військової загрози вона не несе, але Росія в перспективі може знову подумати про заходи, які дозволять заборонити таке перекидання і нарощування військового угрупування в Європі".

Павло Фельгенгауер, незалежний військовий оглядач:

"Якою буде реакція російського військового відомства? Велике щастя у них, радість.

Американська загроза наростає, це дуже велика підмога, адже зараз у них йде страшна битва з мінфіном, з групою [заступника голови Економічної ради при президенті Росії Олексія] Кудріна які хочуть порізати військові витрати.

Те, що відбувається, що американці роблять - це надають пряму, справжню союзницьку допомогу російським генералам і військово-промисловому комплексу.

Так завжди було за часів Холодної війни - всі разом одну справа робили. Далі будуть говорити, що ось американська загроза наростає, їх готують до кидка на Москву, танки вже ось вони.

[Міністр оборони Сергій] Шойгу буде стукати кулаком по столу, і вимагати від [міністра фінансів Антона] Силуанова грошей, які Силуанов дати не може.

До липня мають зверстати і прийняти державну програма озброєння до 2025 року. Основна зараз битва там, і американська допомога зараз дуже істотна.

Ну і вибачте: що там заявив [начальник генштабу збройних сил Росії] Валерій Герасимов після маневрів "Кавказ 2016"? Він сказав, що у вересні, тоді, на той момент, в Росії було 66 повністю боєготових тактичних батальйонних груп. До нового року їх стало 96, тобто збільшення на 50%. У 2017 році їхня кількість зросте до 115, а до 2018 року до 125.

Це у відповідь на чотири батальйонних групи, які НАТО розгортає в Прибалтиці. Ну ось, це в два рази - дуже суттєве нарощування сил і засобів.

Але, звичайно, це все буде обґрунтовуватися тим, що ось це стрімке нарощування сил і засобів - підготовка до великої регіональної війни в Європі, це все виправдано, тому що ворог теж розгортає сили і засоби, ось танки підганяє".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему