Демократи просять Трампа не призначити зятя радником

Раніше стало відомо, що 35-річний зять Дональда Трампа буде призначений його топ-радником Копирайт изображения AP
Image caption Раніше стало відомо, що 35-річний зять Дональда Трампа буде призначений його топ-радником

Депутати від Демократичної партії закликали обраного президента США Дональда Трампа переглянути рішення про призначення свого зятя Джареда Кушнера на посаду старшого радника в Білому домі.

У листі членів комітету з юридичних питань палати представників США відзначається, що це призначення може суперечити закону проти кумівства, який стосується всіх співробітників Білого дому.

Демократи побоюються, що на новій посаді Джаред Кушнер не зможе повністю уникнути конфлікту інтересів.

"Позиція Кушнера в Білому домі може дозволити йому просувати рішення, які відповідають його інтересам в бізнесі", - йдеться в листі.

Позиція адвоката

Адвокат пана Кушнера Джеймі Горелік запевняє, що це призначення не суперечить ніяким федеральним законам США.

Джаред Кушнер має намір припинити роботу у своїй девелоперській компанії і залишити керівництво газети New York Observer, яка також належить йому.

Пані Горелик додала, що майбутній радник вже консультувався з фахівцями Управління з урядової етики США щодо своєї нової посади.

Повідомляється також, що дружина Джареда Кушнера - старша дочка обраного президента Іванка Трамп - залишиться у керівництві компанії Trump Organization й не займатиме посад в адміністрації батька.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Джаред Кушнер з дружиною на вечірці на честь перемоги Дональда Трампа

Під час виборів 35-річний Джаред Кушнер керував інтернет-стратегіями у штабі Дональда Трампа, а також займався питаннями залучення керівник кампанії.

"Джаред зробив величезний внесок і був довіреним радником протягом всієї кампанії та перехідного періоду, і я пишаюся, що він гратиме ключову роль в моїй адміністрації", - заявив раніше Дональд Трамп.

У Джареда Кушнера, як і у Дональда Трампа, немає досвіду державного управління.

Як і пан Трамп, його зять займався бізнесом на ринку нерухомості в Нью-Йорку. Він успадкував свою девелоперську імперію від батька, Чарльза Кушнера.

Крім того, Джаред Кушнер - видавець. У 25 років він придбав газету New York Observer.

Новини на цю ж тему