У Швейцарії школярки-мусульманки ходимуть на плавання із хлопцями

Басейн Копирайт изображения Getty Images

Швейцарія виграла справу у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), яка зобов'язує батьків-мусульман приводити своїх дітей на спільні уроки плавання.

Суд підтримав швейцарську владу задля забезпечення "повної шкільної програми" та "успішної інтеграції дітей у суспільство".

ЄСПЛ також визнав факт втручання у свободу віросповідання.

Але судді не назвали це порушенням.

Позов подали двоє громадян Швейцарії турецького походження, які відмовилися приводити своїх доньок-підлітків на спільні з хлопчиками заняття плавання.

Чиновники, які займаються питаннями освіти, заявили, що дівчатка зобов'язані відвідувати уроки плавання. Виняток могли б зробити тільки для дівчат, які досягли статевої зрілості.

У 2010 році, після довгих суперечок, батьків зобов'язали заплатити штраф у 1100 швейцарських франків (майже 1300 євро) "за порушення батьківських обов'язків".

Батьки протестували проти такого рішення, заявивши, що воно є порушенням 9 статті Європейської конвенції з прав людини, яка присвячена свободі думки, совісті й релігії.

ЄСПЛ заявив, що звільнення дівчат від уроків було втручанням у право на свободу релігії.

Втім, у суді також заявили, що швейцарські закони "захищають іноземних учнів від будь-яких форм соціального відчуження". Водночас Швейцарія вільна розробляти свою систему освіти відповідно до своїх потреб і традицій, зазначили у ЄСПЛ.

Школи, як зазначають, грають важливу роль у соціальній інтеграції, і "звільнення від уроків можливе лише за виняткових обставин".

"Зацікавленість дітей в отриманні повноцінної освіти, сприяє їхній успішній соціальній інтеграції відповідно до місцевих традицій і норм. Вона взяла верх над бажанням батьків звільнити дітей від змішаних уроків плавання", - йдеться в рішенні суду.

Суд також зазначив, що заради копромісу запропонував "дуже гнучкі механізми", які дозволять дівчаткам носити купальний костюм для мусульманок "буркіні" під час уроків, а також переодягатися там, де не буде хлопчиків.

Новини на цю ж тему