Перша партія американських танків прибула до Польщі

Копирайт изображения Reuters
Image caption Американські танки та бронетехніка почала прибувати до Німеччини минулого тижня, звідки її переміщують на схід

Найбільша з часів "Холодної війни" відправка американської бронетехніки в Європу триває. У четвер перша партія танків, бронетранспортерів і самохідної артилерії з США прибула до Польщі.

Разом з технікою до країни приїхало близько трьох тисяч американських військовослужбовців, які будуть займатися її обслуговуванням.

Очікується, що вони проведуть тут дев'ять місяців, після чого на чергування заступить наступна ротація американських військових.

Американська бронетехніка перекидається в Європу через німецький порт Бремерхафен. Звідти десятки танків і сотні бронемашин відправляють залізницею до Польщі та країн Балтії.

Рішення про доправлення додаткових військ у Східну Європу ухвалив президент США Барак Обама після російської анексії Криму та початку збройного конфлікту на Донбасі.

Безпосереднім приводом для такого кроку стали побоювання про потенційну загрозу російського вторгнення, про які заявили країни Балтії та Польща.

Таким чином Вашингтон сподівається заспокоїти східноєвропейських партнерів по НАТО.

При цьому обрання президентом США Дональда Трампа, який заявив про бажання налагодити відносини з Росією, породило сумніви в тому, що відправлення американської бронетехніки до Східної Європи триватиме.

Інавгурація Дональда Трампа відбудеться 20 січня. Крім того, 12 січня в американському сенаті пройде обговорення кандидатури генерала Джеймса Меттіса на посаду міністра оборони в новій адміністрації Трампа.

Пан Меттіс вважається "яструбом" та послідовним критиком дій Росії.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему