Організатори "Золотого глобуса" підтримали Меріл Стріп за виступ про Трампа

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Меріл Стріп, яка отримала нагороду за видатні заслуги в кінематографі, під час свого виступу згадала випадок, коли Дональд Трамп пародіював журналіста з інвалідністю: за її словами, це "розбило їй серце"

Організатори американської кінопремії "Золотий глобус" подякували актрисі Меріл Стріп за її виступ на захист свободи преси.

Голлівудська асоціація іноземної преси (HFPA) назвала її недільну промову на церемонії вручення премії "першокласним виступом".

Меріл Стріп розкритикувала обраного президента США Дональда Трампа, і сказала, що "нам потрібна відповідальна преса, яка закликатиме до відповіді сильних світу цього".

У відповідь пан Трамп назвав її "сильно переоціненою актрисою".

У середу президент HFPA Лоренцо Сорія заявив, що підтримує Меріл Стріп і схвалює її слова.

"Як організація журналістів, HFPA повністю на вашому боці у справі захисту свободи висловлення, і ми відкидаємо будь-які заклики до цензури", - написав він у Twitter, звертаючись безпосередньо до актриси.

"Ми вдячні вам за вашу непохитну підтримку мистецтва", - додав він.

Реакція

Копирайт изображения Reuters
Image caption Роберт Де Ніро вже не вперше гучно критикує Дональда Трампа

Багато інших акторів також висловили Меріл Стріп свою підтримку.

Зокрема, Роберт Де Ніро відправив їй листа, у якому сказано: "Те, що ви сказали, було просто чудово. Це слід було сказати, і ви зробили це чудово".

"Я з глибокою повагою ставлюся до вас за те, що ви зробили це саме в той момент, коли весь світ відзначав ваші заслуги. Я поділяю ваше ставлення до панків і задирак. Треба й межі знати!" - продовжив актор.

"Ви, з вашою елегантністю й розумом, маєте потужний голос, який надихає інших на те, щоб теж висловити свою точку зору, і їхні голоси також будуть почуті. Надзвичайно важливо, щоб ми всі висловили свою думку", - наглосив Де Ніро.

Роберт Де Ніро вже не вперше висловив своє невдоволення Дональдом Трампом. Незадовго до виборів він оприлюднив відеоролик, у якому назвав тоді ще кандидата від республіканців ідіотом і дурнем.

Віола Девіс, яка представляла Меріл Стріп аудиторії на церемонії "Золотого глобусу", сказала згодом, що та "заслужила право сказати це, і по-моєму, ми всі зітхнули з полегшенням - вона висловила наше загальне почуття".

Меріл Стріп, яка отримала нагороду за видатні заслуги в кінематографі, під час свого виступу пригадала випадок, коли Дональд Трамп пародіював журналіста з інвалідністю.

За її словами, це "розбило їй серце".

"Це інстинктивне бажання принижувати когось просочується в життя кожного, коли воно культивується людиною, наділеною владою - кимось, хто представляє громадську платформу. Інші починають думати, що їм теж можна так вчиняти", - заявила тоді пані Стріп.

При цьому ім'я Дональда Трампа вона жодного разу не згадала.

Новини на цю ж тему