Сенат США проголосував за початок скасування Obamacare

Копирайт изображения Getty Images

Ключова реформа, проведена поки ще чинним президентом США Бараком Обамою, опинилася під загрозою ще до його офіційного відходу з посади.

У четвер Сенат США проголосував за запуск процесу скасування реформи охорони здоров'я, відомої як Obamacare.

На голосування було винесене питання про доцільність підготовки законопроекту щодо її відміни. У результаті противники Obamacare перемогли з незначною перевагою: за розробку документа проголосував 51 сенатор, а проти - 48.

Тепер за це питання має проголосувати друга палата американського Конгресу - Палата представників. Очікується, що там ініціатива про скасування реформи також отримає підтримку, адже більшість у обох палатах має Республіканська партія.

Її представники виступали проти реформи ще під час розробки Obamacare. Відміна реформи була одним з пріоритетів і обраного президента США Дональд Трамп.

Якщо за початок скасування Obamacare проголосує Палата представників, розробкою відповідного законопроекту займуться профільні комітети.

Деякі республіканці до цього визнавали, що процес скасування Obamacare може затягнутися на місяці, а підготовка альтернативної програми медичного страхування може тривати ще довше.

Однак Дональд Трамп прагне скасувати Obamacare якомога швидше, і тепер не виключено, що конгресмени проголосують за це до того, як підберуть гідний альтернативний варіант.

Страховка чи штраф

Закон "Про захист пацієнтів і доступне медобслуговування", більш відомий як Obamacare, був підготовлений з ініціативи Барака Обами і ухвалений у 2010 році, коли Демократична партія мала беззаперечну перевагу в обох палатах конгресу.

Тоді закон не отримав жодного голосу від республіканської фракції. Те голосування багато хто вважає історичним, оскільки до цього жодна інша грандіозна реформа в соціальній сфері не ухвалювалася в США голосами лише однієї партії.

Прихильники Obamacare відзначають, що завдяки ій медичну страховку зараз мають на 20 млн американців більше, ніж раніше. Переважна більшість власників нової страховки отримують дотації від держави.

Щоб скарбниця могла собі це дозволити, Obamacare зобов'язує всіх американців завести собі страховку. В іншому випадку вони мають сплатити штраф - у середньому 995 доларів на рік.

Оскільки страховка все одно коштує дорожче, деякі американці вважають за краще обходитися без неї і просто платять штрафи. При цьому критики закону говорили, що конституція забороняє державі змушувати людей щось у неї купувати.

Новини на цю ж тему