Політики-популісти загрожують правам людини - HRW

Звіт HRW звинувачує Дональда Трампа в расистських ремарках Копирайт изображения AFP/Getty
Image caption Звіт HRW звинувачує Дональда Трампа в расистських ремарках

Прихід до влади в США і Європі "популістських керівників" ставить під загрозу права людини і заохочує порушувати ці права з боку диктаторів. Про це заявила правозахисна організація Human Rights Watch.

У звіті організації за минулий рік висловлюється стурбованість у зв'язку з обранням Дональда Трампа президентом США "за результатами кампанії, що розпалювала ненависть".

У звіті підкреслюють зростання підтримки у Європі політичних партій, які на догоду своїм інтересам приносять у жертву тих, хто втікає від переслідування.

Звіт HRW каже, що під величезною загрозою опинилася повоєнна система прав людини.

Документ називає в числі країн, де права людини під загрозою, Росію, Туреччину, Філіппіни і Китай. У цих країнах, на думку правозахисників, при владі авторитарні керівники.

Представляючи доповідь, виконавчий директор групи Кеннет Рот сказав, що Дональд Трамп у своїй передвиборчій риториці відкидав основні принципи гідності і рівності.

За його словами, деякі передвиборчі гасла Трампа закликали до фактичних тортур, масових депортацій, згортання прав жінок і свободи преси.


Читайте також

Бальцерович: найбільша загроза реформам - популізм

Гройсман порівняв популізм з ворогом на Сході

Песимізм зашкалює? Топ-10 подій 2016 року


"Трамп і різні політичні діячі в Європі прагнуть влади через заклики до расизму, ксенофобії, жінконенависництва і нативізму," - додав він.

"Всі вони стверджують, ніби громадськість готова пожертвувати правами людини, якщо це необхідно для нібито забезпечення робочих місць, убезпечить від культурних змін чи дозволить запобігти терористичним атакам".

"Зневага до прав людини пропонує найвірніший шлях до тиранії", - йдеться у звіті.

'Вимагайте в політиків чесності'

Пан Рот сказав, що в Європі популісти намагаються звинуватити міграцію в економічних проблемах і безробітті. Він навів як приклад кампанію перед британським референдумом про вихід із ЄС.

Правозахисники Human Rights Watch проаналізували для свого звуті ситуацію в понад 90 країнах світу.

Звіт засуджує президента Сирії Башара Асада, звинувачуючи його в свідомих атаках на цивільних в регіонах під контролем опозиції.

У доповіді також висловлюється стурбованість тим, що в Африці велика кількість лідерів продовжують строки свого перебування при владі, а також вдаються до насильства для придушення антикорупційних протестів.

Копирайт изображения EPA/SANA
Image caption Human Rights Watch звинувачує Башара Асада в винищенні цивільного населення

Пан Рот закликав громадськість бути противагою диктаторам і відкидати їхні варіанти вирішення проблем, вимагаючи політики, побудованої на правді.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів