Трамп пообіцяв не скасовувати санкції проти Росії найближчим часом

Дональд Трамп Копирайт изображения Getty Images
Image caption Дональд Трамп пообіцяв зберегти санкції проти Росії на найближчий час, але і назвав умови, за яких може їх відмінити

Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що збереже санкції проти Росії "принаймні на якийсь час". Про це політик сказав в інтерв'ю американському виданню Wall Street Journal.

Водночас обраний президент не виключив і скасування санкцій за певних умов. Він заявив, що може скасувати санкції, якщо Москва доведе свою користь в боротьбі з тероризмом, а також в досягненні інших цілей, які важливі для США.

"Якщо нам вдається порозумітися, і якщо Росія нам дійсно допомагає, якщо хтось робить дійсно прекрасні речі, то навіщо комусь зберігати санкції", - наводить видання слова Дональда Трампа.

Він висловив надію на зустріч з російським президентом Володимиром Путіним, а також додав, що розраховує поліпшити відносини не тільки з Росією, але і з Китаєм, який критикував під час передвиборчої кампанії.

В день публікації інтерв'ю пана Трампа колишній президент США Барак Обама продовжив на рік санкції проти Росії через ситуацію в Україні. Росія вважає санкції Вашингтона безпідставними.

Перші санкції США ввели у березні 2014 року проти окремих російських чиновників, причетних, на думку США, до анексії Криму. Їм був заборонений в'їзд до США, а їхні активи в країні заморожено.

Згодом США неодноразово розширювали список санкцій і включили до нього цілі галузі російської економіки.

У Вашингтоні вважають, що Росія надавали пряму підтримку проросійським формуванням на Донбасі. Москва це заперечує.

У грудні 2016 року, міністерство фінансів США оголосило про чергове розширення санкцій через ситуацію в Україні. Того ж місяця Вашингтон оголосив про видворення 35 російських дипломатів з Вашингтона і Сан-Франциско.

Приводом для цього став скандал довкола хакерських атак під час виборів президента США.

Чинна влада вважає, що до них була причетна Росія, оскільки дії хакерів були вигідні Дональду Трампу, якого називають проросійським кандидатом.

Росія заперечує втручання у вибори і стверджує, що у неї не було жодного фаворита.

Сам республіканець також заперечує допомогу Москви.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему