США: сенат розслідуватиме передвиборчі кібератаки самостійно

Конгрес США Копирайт изображения Getty Images News

Американські сенатори не стали цілком покладатися на доповіді спецслужб і вирішили самостійно розслідувати кібератаки, які приписують хакерам з Росії. Комітет сенату США з розвідки створить для цього спеціальну комісію.

У спільній заяві голови комітету, сенатора-республіканця Річарда Берра, та лідера демократів в комітеті Марка Уорнера зазначено, що комітет планує опитати високопоставлених представників адміністрації президента США Барака Обами.

Також опитають обраного президента Дональда Трампа, інавгурація якого призначена на 20 січня. У разі необхідності комітет може виписати повістки для залучення свідків, йдеться в заяві.

Предметом розслідування, зокрема, стане доповідь розвідки США про атаки на сервери Демократичної партії США в період передвиборчої кампанії.

У ньому стверджується, що російський президент Володимир Путін наказав організувати кампанію, метою якої був вплив на результати президентських виборів в США і дискредитація кандидатки від демократів Гілларі Клінтон.

Джеймс Клеппер, директор Національної розвідки США, ознайомив сенатський комітет з розвідки зі змістом доповіді.

Після цього група американських сенаторів подала до верхньої палати конгресу США законопроект про введення додаткових санкцій проти Росії.

Обраний президент США Дональд Трамп скептично поставився до звинувачень у бік Росії.

Проте він обіцяв протягом 90 днів надати результати власного розслідування справи щодо так званий російських хакерських атаках під час виборів в Сполучених Штатах.

Також на цю тему