Тереза Мей у вівторок озвучить план "брекзиту"

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Тереза Мей оприлюднить свій план по виходу Британії з ЄС на вимогу парламенту

Канцелярія прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей назвала чутками інформацію у британській пресі інформацію, ніби вона обрала "жорсткий" варіант "брекзиту". Очікується, що свій план виходу Сполученого Королівства з ЄС пані Мей озвучить у вівторок.

Політичний кореспондент ВВС Кріс Мейсон відзначає, що на Даунінг-стріт не коментують і не підтверджують жодні витоки щодо змісту майбутньої промови прем'єр-міністра, але деякі прогнози зробити все ж можна.

За словами оглядача, намір Терези Мей більш жорстко контролювати імміграцію дозволяє припустити, що вона готова пожертвувати доступом до єдиного ринку Євросоюзу, а бажання укладати торговельні угоди з такими країнами, як Нова Зеландія, означає готовність вийти з митного союзу ЄС.

Прогнози газет

Копирайт изображения Reuters
Image caption Головна інтрига - чи залишиться Британія у єдиному ринку ЄС

Статті про ймовірний зміст промови пані Мей опублікували відразу кілька британських газет у неділю.

Вони стверджують, що прем'єр-міністр все ж оголосить про готовність Британії вийти з Євросоюзу за так званим "жорстким сценарієм". Під ним мається на увазі, перш за все, вихід країни з єдиного європейського ринку.

"М'який сценарій", за який виступають прихильники євроінтеграції, передбачає збереження доступу до ринку ЄС - але за таких умов Британія має залишити за громадянами Євросоюзу право на вільний в'їзд до країни.

Також очікується, що у своїй промові пані Мей закликатиме покласти край суперечкам і взаємним образам між прихильниками виходу з ЄС й тими, хто виступав за збереження членства в ньому. Прем'єр, як стверджують газети, проситиме націю об'єднатися й разом забезпечити успіх "брекзиту".

Тереза Мей підготувала свою промову на вимогу парламенту, який попросив уряд опублікувати план виходу з Євросоюзу ще до початку офіційних переговорів з Брюсселем. Головним питанням є збереження або відмова від доступу до єдиного ринку ЄС.

Британський парламент вже дав попередню згоду на те, щоб процес виходу з Євросоюзу стартував до кінця березня 2017 року.

Водночас таке рішення має неофіційний характер і ні до чого не зобов'язує членів парламенту юридично. Однак преса розцінила його як карт-бланш на вихід з Євросоюзу, виданий парламентом Терезі Мей.

Новини на цю ж тему