Україна проінспектує кілька військових частин на Ростовщині - російські ЗМІ

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Україна неодноразово звинувачувала Росію у військовій підтримці сепаратистів на Донбасі з суміжної Ростовської області, у Кремлі це заперечували

Росія дозволить українським інспекторам відвідати кілька військових формувань та частин російської армії, дислокованих на території Ростовської області, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на Міноборони РФ.

"Російська Федерація дала згоду на дану інспекцію", - повідомив журналістам начальник російського Центру зі зменшення ядерної небезпеки Сергій Рижков.

За його словами, зазначений Україною район "розташований у Ростовській області і займає площу близько 16 тисяч квадратних кілометрів".

Інспекції заплановані вже на 16-19 січня.

Україна, уточнив Сергій Рижков, запросила інспекцію зазначеного району в рамках Віденського документу 2011 року про заходи зі зміцнення довіри і безпеки в регіоні.

Подібні заходи проводяться задля визначення масштабів військової активності у певних районах або ж пересвідчення про її відсутність.

У ході роботи інспектори отримують дані (брифінги) від командирів військових формувань і частин, які перебувають у межах зазначеного району.

"Брифінги командирів містять узагальнену інформацію про структуру та завдання підпорядкованих військових частин", - пояснив Сергій Рижков.

А видання ТАСС додає, що аналогічні інспекції проведуть представники Німеччини у Воронезькій області та Сербії - у Підмосков'ї.

Міністерство оборони України інформацію про майбутні інспекції поки не коментує.

Україна неодноразово звинувачувала Росію у військовій підтримці сепаратистів на Донбасі з суміжної Ростовської області. Зокрема, за даними української сторони, на Ростовщині організовані табори підготовки бойовиків невизнаних "ДНР" та "ЛНР". Крім того, стверджують у Києві, з території області влітку та восени 2014 року велися артилерійські обстріли позицій української армії.

Дані про обстріли українських військ з території Росії наводять і у міжнародній групі слідчих Bellingcat.

Кремль такі звинувачення послідовно відкидає.

Новини на цю ж тему