Нацгвардія просить перевірити заяви Білецького

Копирайт изображения Прес-служба Нацгвардії
Image caption Керівництво Нацгвардії вважає, що заява Білецького "дискредитує та заплямовує" її діяльність

Керівництво Національної гвардії відреагувало на заяви депутата і першого командира полку "Азов" щодо проявів сепаратизму і корупції серед командування підрозділів.

"Національна гвардія України звернулась до військової прокуратури та Служби безпеки України з проханням перевірити викладені факти. Ми вважаємо, що такий підхід дозволить уникнути непорозумінь, та забезпечить неупередженість, прозорість та об'єктивність", - йдеться у заяві Нацгвардії, оприлюдненій у неділю.

Там також пообіцяли "всебічне сприяння та допомогу" майбутній перевірці.

Копирайт изображения Прес-служба Нацгвардії
Image caption Командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Аллеров

У Нацгвардії додають, що з початку року до її головного управління не надходило жодних звернень від Андрія Білецького щодо обставин, які він озвучив, а його заяву вважають такою, що "дискредитує та заплямовує діяльність Національної гвардії України".

Повідомлення підписане командувачем Нацгвардії генерал-лейтенантом Юрієм Аллеровим.

"Сепаратизм і корупція"

Копирайт изображения azov.press
Image caption Андрій Білецький обіцяє незабаром оприлюднити конкретні докази корупційних дій керівників Нацгвардії

Раніше депутат та перший командир полку "Азов" Андрій Білецький звинуватив керівників Нацгвардії у корупції та підтримці сепаратизму.

"Я не можу більше мовчати про ситуацію в Національній гвардії України. Ситуація абсолютно не нормальна для третього року війни - на керівних посадах перебувають відверті сепаратисти, діє систематична корупція", - йдеться у зверненні пана Білецького.

При цьому він наголосив, що мова йде не про рядових офіцерів Нацгвардії, а "виключно злочини верхівки".

Андрій Білецький також озвучив конкретні прізвища кількох посадовців Нацгвардії, яких він підозрює у корупційних діях та підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі і в Криму. Водночас заява не містила конкретних доказів - їх лідер "Азову" планує оприлюднити пізніше.

"Я із командою волонтерів готую розкриття і корупційної складової в Національній гвардії. Ми вже маємо докази того, що ця система краде кожну третю гривню. Невдовзі я буду готовий оприлюднити ці факти", - пообіцяв Андрій Білецький.

Він також звинуватив керівництво Нацгвардії у "систематичному знищенні добровольчих батальйонів" та закликав президента, головного військового прокурора, міністра внутрішніх справ і голову СБУ вплинути на ситуацію.

Інший депутат та екс-боєць полку "Азов" Олег Петренко у себе на Facebook опублікував відео про ймовірну підтримку ідей сепаратизму зі сторони кількох командирів Нацгвардії.

"Депутатські запити та оприлюднення конкретної інформації - все це попереду", - додав пан Петренко.

Полк "Азов" був сформований як добровольчий батальйон МВС у 2014 році й входить до структури Національної гвардії.

Новини на цю ж тему