Депутати хочуть підвищити собі зарплату

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption Це вже друга спроба парламенту підвищити зарплати депутатам. Восени їхні оклади збільшили удвічі, але пізніше рішення скасували

Верховна Рада у вівторок може затвердити свій кошторис на 2017 рік, а також підвищити зарплати депутатів. Відповідна постанова зареєстрована у порядку денному на 17 січня.

Парламент уже погодився розглядати це питання за скороченою процедурою.

Якщо за постанову проголосують, то більшість депутатів отримуватимуть щомісяця понад 16 прожиткових мінімумів для працездатних осіб - це майже 26 тис. грн (а до кінця року ця сума зросте до 28,5 тис. грн).

Заступники голів і секретарі комітетів та заступники голів фракцій отримуватимуть 27,2 тис. грн, голови комітетів і фракцій - 28,8 тис. грн, а спікер - 32 тис. грн.

Крім того, парламентарі планують, щоб у 2017 році кожен депутат отримав з держбюджету по 208 тис. грн на забезпечення своєї діяльності. Більшість з цих коштів - майже 168 тис. грн - передбачено виділити на річну оренду житла чи готельного номеру народного обранця.

А загалом на функціонування українського парламенту в нинішньому році хочуть виділити понад 1,1 млрд грн.

Друга спроба

У жовтні депутати вже пробували підняти собі зарплати. Тоді ухвалили постанову, за якою більшість парламентарів отримували б більше 36 тис. грн на місяць.

Однак пізніше таке рішення скасували - підвищені оклади народні обранці так жодного разу і не отримали.

Спікер парламенту Андрій Парубій тоді зазначив, що в європейських країнах для встановлення зарплат членів парламенту створюються спеціальні незалежні органи, які розробляють систему і формули заробітних плат для всього державного керівництва.

З історії депутатських зарплат

Копирайт изображения Укрінформ
Image caption З врахуванням курсу долара зарплати депутатів за останні 12 років все одно зменшилися більше ніж утричі

Найрадикальніше збільшення парламентських зарплат сталося в 2005 році, коли головою уряду була Юлії Тимошенко.

Тоді посаду депутата прирівняли до посади члена Кабміну. Зарплата як міністрів, так і депутатів, зросла - залежно від посади - з 3-4 до 14-21 тисячі гривень.

Пані Тимошенко пояснювала, що висока зарплата парламентарів і міністрів зупинить хабарництво.

На такому рівні - в середньому 17,5 тисяч гривень - зарплата лишалася до 2014 року.

Тоді уряд Арсенія Яценюка скоротив зарплату депутатів до трохи більше 6 тис. грн.

У квітні 2016 року, залишаючи посаду голови парламенту, Володимир Гройсман збільшив зарплату депутатів до 17,6 тис. гривень. Цю інформацію пізніше поширила депутат Ольга Червакова.

Водночас, якщо брати до уваги зміну курсу долара, то у порівнянні з 2005 роком навіть нові підвищені зарплати депутатів будуть утричі менші від тих, які отримували їхні колеги у середині 2000-х.

Новини на цю ж тему