Пєсков: росіяни воліють їсти не сніг, а вітчизняні делікатеси

Пєсков Дмитро Копирайт изображения Getty Images

Росіяни воліють їсти не сніг, а делікатеси вітчизняного виробництва, яких стало більше завдяки санкціям. Так у Кремлі відреагували на заяву радника Дональда Трампа про те, що "росіяни готові були б їсти сніг", аби вижити.

Журналісти запитали прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова, як у Кремлі ставляться до слів радника обраного президента США Ентоні Скарамуччі, який бере участь в Давоському форумі. Той заявив в інтерв'ю ТАСС, що санкції, які запровадили щодо Росії в адміністрації Барака Обами, мали "протилежний ефект через характер російських людей".

"Я думаю, що росіяни готові були б їсти сніг, аби вижити. У моєму розумінні санкції, швидше за все, зґуртували ваш народ довкола президента", - припустив пан Скарамуччі.

Пан Пєсков погодився із висновком щодо такого ефекту від американських санкцій, але посперечався щодо готовності громадян Росії їсти сніг.

Він зазначив, що санкції у двосторонньому порядку "мають зворотний ефект".

"Що стосується таких метафор, то, напевно, з цим можна погодитися, хоча я б уточнив, що, напевно, все-таки росіяни воліють не сніг їсти, а дуже смачні делікатеси вітчизняного виробництва, яких стає дедалі більше завдяки санкціям", - зауважив пресс-секретар пана Путіна.

Напередодні про санкції проти Росії міркував і сам пан Трамп, який пов'язував їх можливе скасуванняі з питанням ядерного роззброєння.

"Давайте подивимося, чи не можна домогтися гарних домовленостей із Росією. Для початку, я вважаю, що ядерну зброю треба скорочувати, і скорочувати дуже істотно, це могло би бути складовою частиною цього процесу", - сказав він в інтерв'ю Times.

Минулого тижня обраний президент США не відкинув скасування санкцій за певних умов. Він заявив, якщо Москва доведе свою користь у боротьбі з тероризмом, а також у досягненні інших цілей, які важливі для США, санкції можуть скасувати.

14 січня Барак Обама на рік продовжив санкції щодо Росії, які запровадили в березні 2014 року у зв'язку із ситуацією в Україні. Пан Обама пов'язував продовження санкцій із анексією Криму і тією роллю, яку Росія, на думку Вашингтона, грає у збройному конфлікті на сході України.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему