Тереза Мей озвучила цілі британського уряду на переговорах про брекзит

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Мей: Британія залишає ЄС

У своїй промові, присвяченій "брекзиту", Тереза Мей заявила, що Британія не триматиметься за "часткове" членство в ЄС, у разі, як вийде із нього.

Не в ЄС, але у Європі

Виступаючи у Lancaster House, пані Мей заявила, що Британія залишатиметься "найкращим другом і сусідом європейських партнерів", але водночас - і країною, інтереси якої поширюються і за межі Європи.

"Ми залишаємо ЄС, але не залишаємо Європу", - заявила Тереза Мей.

"Нашим друзям у Європі я хотіла би сказати: наше рішення про вихід із Європейського Союзу не означало, що ми відкидаємо ті цінності, які поділяємо (з Європою. - Ред.). Рішення залишити ЄС не означає бажання віддалитися від вас, бути подалі від наших друзів і сусідів. У нас не було на меті завдати шкоди ЄС у цілому або якійсь країні-члену ЄС. Ми не хотіли би переводити годинник назад у час, коли Європа була менш мирною, безпечною, і мала менше можливостей вільно торгувати".

Вихід зі спільного ринку

Британський прем'єр також твердить, що Лондон хоче зберегти "якомога вільнішу" торгівлю з європейськими країнами, але, за її словами, це не відбуватиметься за принципом "наполовину тут - наполовину там".

Пані Мей заявила, що Британія "не може" залишатися у європейському спільному ринку, оскільки це, врешті-решт, означатиме, що країна "не виходить із ЄС взагалі".

"Ми не шукаємо членства у спільному ринку, натомість ми прагнемо якомога ширшого доступу до нього через нову, всеохоплюючу, сміливу і амбітну торговельну угоду", - сказала вона.

Крім того, битанський прем'єр пообіцяла просувати "якомога ширший" доступ до спільного ринку після "брекзиту":

"Ми хочемо купувати ваші товари, хочемо продавати вам свої товари, вести якомога вільнішу торгівлю, співпрацювати, щоб ми усі могли розраховати на більшу безпеку і процвітання".

Що ж до моживості укладання нової митної угоди, то, за словами пані Мей, у британського уряду наразі немає "усталеної позиції", і що він відкритий до переговорів.

Свобода пересування і контроль

Говорячи про свободу пересування, пані Мей наголосила, що громадяни ЄС і надалі будуть бажаними гостями в Британії. У той атаки час британський уряд має "взяти контроль над кількістю людей, які прибувають до Британії із ЄС".

Раніше європейські лідери заявляли, що Британія не може і надалі "перебирати вишні", тобто сподіватися на збереження переваг, які дає спільний вільний ринок із ЄС, і водночас обмежувати міграцію. А пані Мей називала обмеження міграції серед своїх головних пріоритетів.

У кожному разі, твердить британський прем'єр, остаточна угода щодо умов виходу з ЄС буде представлена на розгляд обох палат парламенту, які мають дати остаточну згоду на те, аби ця угода набула сили.

Збереження спільної безпекової політики

У той-таки час Тереза Мей заявила, що навіть після того, як Велика Британія вийде з ЄС, Лондон підтримуватиме зовнішньополітичні пріоритети Брюсселя і співпрацюватиме з ЄС у питаннях безпеки.

"Я пишаюся тією роллю, яку Британія відіграла і буде відігравати у підтримці європейської безпеки. Британія вела перед у заходах, які дозволяють підтримувати безпеку на нашому континенті, - чи стосується це запровадження санкцій проти Росії за її дії в Криму, чи роботи зі встановлення миру і стабільності на Балканах, чи забезпечення безпеки зовнішніх кордонів Європи", - сказала вона.

Раніше британський уряд утримувався від озвучення конкретних завдань, які він ставить перед собою в рамках виходу із ЄС, механізм якого, як очікують, мають запустити до кінця березня.

Новини на цю ж тему