ООН надала копію прохання Януковича ввести російські війська - Луценко

Віктор Янукович Копирайт изображения Reuters

Секретаріат ООН надав Києву фотокопію заяви екс-президента України Віктора Януковича з проханням ввести російські війська на українську територію, повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Головна військова прокуратура отримала через Постійне представництво України офіційний лист секретаріату ООН з наданням українській стороні завіреної офіційною печаткою ООН фотокопії заяви Януковича від 01.03.2014 з проханням ввести війська Російської Федерації в Україну та всі офіційні матеріали, які були додані від РФ до заяви представника РФ в ООН Чуркіна", - йдеться на офіційній сторінці пана Луценка у Facebook.

За його словами, всі отримані українським слідством матеріали ООН визнала офіційними документами, які надала РФ.

Таким чином, наголосив генпрокурор, українське слідство отримала "беззаперечні документальні докази держзради Януковича".

Генпрокуратура України розслідує вісім злочинів, за якими Янукович проходить підозрюваним. Зокрема, його підозрюють у вказівці і погодженні застосування надмірних заходів, спецзасобів та вогнепальної зброї до учасників масових акцій протесту в листопаді 2013 року - лютому 2014 року.

Генпрокуратура розслідує низку злочинів, за якими Янукович проходить підозрюваним. Зокрема, за словами ГПУ, він є підозрюваним у кримінальній справі щодо державної зради.

Також на цю тему