Росія продовжила посвідку на проживання Сноудену

Сноуден Копирайт изображения Getty Images

Російська влада продовжила на два роки посвідку на проживання колишньому співробітнику Агентства національної безпеки США Едварду Сноуденом. Про це повідомила у Facebook офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.

Раніше колишній заступник директора ЦРУ Майкла Морелла назвав екстрадицію Сноудена з Росії "ідеальним подарунком на інавгурацію" Дональда Трампа.

У відповідь пані Захарова заявила, що пропозиція Морелла - це "ідеологія зради".

2013 року Сноуден передав пресі секретні документи АНБ, в яких містилась інформація про таємне стеження американських спецслужб. Це призвело до міжнародного скандалу.

У США Сноудена звинувачують у крадіжці державного майна, незаконному використанні інформації про національну оборону, а також у навмисному розголошенні секретних даних.

2013 року він отримав тимчасовий притулок в Росії, а потім трирічний вид на проживання.

Цього року в інтерв'ю Financial Times Сноуден заявив, що все одно "продовжує служити США", а також збирається "рано чи пізно покинути" Росію. Він також розкритикував російський уряд за обмеження прав громадян.

Напередодні президент США Барак Обама пом'якшив вирок інформатору WikiLeaks Челсі Меннінг, яка повинна вийти з в'язниці в травні цього року.

Сноуден в своєму Twitter подякував Меннінг за все, що вона зробила, а також Обамі за її звільнення.

Раніше Барак Обама заявляв, що не має можливостей помилувати Сноудена, хоча він визнає, що занепокоєння колишнього співробітника АНБ багато в чому було обґрунтованим.