MH370: Австралія говорить про поновлення пошуків у майбутньому

Честер Копирайт изображения EPA
Image caption Міністр транспорту Австралії Даррен Честер

Міністр транспорту Австралії заявив, що пошук рейсу MH370 можуть відновити у майбутньому, якщо з'являться "нові достовірні докази".

Австралія, Малайзія та Китай завершили пошуки в Індійському океані у вівторок, майже через три роки після зникнення літака.

Даррен Честер повідомив, що Австралія не виключає іншу пошукову операцію, але підкреслив, що не хоче надавати помилкову надію.

Він також стояв на призупинці операції, що викликало критику з боку родичів.

На борту було 239 людей, літак зник 8 березня 2014 року під час польоту з Куала-Лумпур до Пекіна.

Пошуки проводили на більш ніж 120 тисячах квадратних кілометрів Індійського океану, фрагменти обрізків заліза знаходили, навіть, у Мадагаскарі.

Лише деякі фрагменти ідентифікували, як імовірні частини борту Boeing 777.

Копирайт изображения EPA

На борту були люди 14 національностей, 227 пасажирів і 12 членів екіпажу. Найбільше у літаку було китайців - 153.

У доповіді за листопад 2016 року повідомляли, що літак, ймовірно, мав "високу, а подальшому підвищену швидкість зниження" в Індійському океані.

"Я не виключаю майбутній підводний пошук на будь-якій ділянці", - сказав пан Честер журналістам у Мельбурні. Він також підкреслив, що на операції "не поставлять хрест".

Австралія, Малайзія та Китай заявили в липні, що пошук буде призупинено, якщо не знайдуть нові докази. У спільній заяві націй у вівторок, вони повідомили, мали сподівання на "нову інформацію, яка вриведе до світла".

За словами пана Честера, аналіз супутникових знімків і уламки літака в океані продовжать у лютому. Австралія, зі свого боку, допоможе Малайзії, якщо виникатиме потреба, в тому числі проводитиме експертизу інших фрагментів літака, які можуть знайти.

Копирайт изображения BLAINE ALAN GIBSON
Image caption Ймовірні уламки літака MH370, які знайшли під час пошукової операції

"Ми повинні розуміти обмежену кількість фактичних даних наших фахівців у цій справі справу... Це все, чим наука і технічна діяльність могла допомогти у досягненні результатів пошуку", - зазначив пан Честер.

У доповіді, яке опублікувало австралійське Бюро безпеки на транспорті (ATSB) повідомило, що літак імовірніше зник, на 25 тисяч квадратних кілометрів на північ від поточного місця пошуку.

Копирайт изображения AFP
Image caption Родичі загиблих у вівторок критикували рішення припинити пошук і вважають його "безвідповідальним".

"У майбутньому завдяки більш ретельному аналізу даних, або появі нової технології, поліпшення обладнання, у нас може бути прорив", - виразив надію пан Честер.

Сім'ї обурені

Родичі загиблих у вівторок критикували рішення припинити пошук і вважають його "безвідповідальним".

Група підтримки сімей Voice370 заявила, що знайти малайзійський авіалайнер - це обов'язок перед авіапасажирами, і він повинен тривати на іншому місці.

"Зупинка на даному етапі це ніщо інше, як безвідповідальність. Відсутність віри у дані, інструменти і рекомендації від масиву офіційних експертів, які зібрала влада - це зрада", - повідомили у заяві групи.

Прем'єр-міністр Австралії Малькольм Тернбулл сказав, що співчуває сім'ям, але чиновники зробили все, що могли.

Новини на цю ж тему