ЦРУ оприлюднило документи про війни, УРСР і дослідження НЛО

UFO illustration Копирайт изображения Science Photo Library
Image caption Документи включають записи про спостереження за можливими НЛО

Центральне розвідувальне управління США виклало в онлайн 775 тисяч документів на 13 млн сторінок.

В архіві є інформація про діяльність ЦРУ під час Холодної війни, в'єтнамський і корейський конфлікти. Також в базі можна знайти дані про проекти агентства з дослідження НЛО і телепатичні можливості людини.

Там є кілька сотень тисяч сторінок розвідувальної інформації, наукових досліджень і розробок.

У розсекречених документах згадується і Україна часів СРСР. Вони містять описи заводів, фабрик, залізничних станцій, доріг, життя місцевого населення.

Серед найбільш незвичайних записів - документи з так званої програми Stargate, яка стосується екстрасенсорних здібностей.

Документи були розсекречені ще президентським указом Білла Клінтона від 1995 року, але доступ до них був ускладнений.

З 2000 року отримати доступ до цього архіву (CREST - CIA Records Search Tool) можна було тільки з чотирьох комп'ютерів в Національному архіві в штаті Меріленд у певні години. Це створювало незручності для дослідників.

Копирайт изображения CIA
Image caption Рецепт невидимого чорнила був серед засекречних документів ЦРУ

Організація MuckRock, яка допомагає всім бажаючим отримувати інформацію в уряду США за "Законом про свободу інформації", подала до суду на ЦРУ в червні 2014 року.

MuckRock в своєму позові писала, що база даних фактично недоступна. Саме ЦРУ визнало, що отримати доступ до цієї інформації складно, ця процедура є перешкододою для багатьох дослідників.

Спочатку в ЦРУ повідомили, що їм знадобиться 28 років, щоб викласти в онлайн всі документи. У 2015 році термін скоротили до шести років.

Творець проекту з розкриття інформації Glomar Disclosure Майкл Бест в 2016 році вирішив зібрати гроші на проект з оцифрування бази CREST за схемою краудфандінгу. Після цього в ЦРУ погодилися прискорити процес.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему