Янукович хоче міжнародного розслідування розстрілів на Майдані

Віктор Янукович у суді в Ростові-на-Дону, 2016 рік Копирайт изображения Reuters

Екс-президент України Віктор Янукович заявив про намір звернутися до міжнародних організацій та іноземних держав з вимогою провести незалежне розслідування розстрілів людей під час Євромайдану в лютому 2014 року.

Про це він повідомив в інтерв'ю російському агентству "РИА Новости" у четвер, 19 січня. Тобто за день до засідання Печерського суду Києва, на якому можуть розглянути клопотання ГПУ щодо заочного досудового розслідування у справі про держзраду Віктора Януковича.

"Оскільки за три роки українське слідство не наважилося дати правдивої відповіді на запитання, хто розстрілював людей, я звернуся до міжнародних організацій та іноземних держав з вимогою провести незалежне міжнародне розслідування цієї трагедії. Що, до речі, й передбачалося Угодою про врегулювання кризи від 21 лютого 2014", - заявив екс-президент.

Він твердить, що досі не має інформації від української прокуратури щодо "злочинів, які йому інкримінюуть і суті обвинувачення".

"Мене звинуватили у всіх смертних гріхах прямо в день трагедії. Але от пройшло три роки, а ГПУ не запропонувала суспільству жодного доказу моєї провини в загибелі людей. Сьогодні вже багато хто розуміє, кому насправді були вигідні розстріли на Майдані і хто за ними стоїть", - заявив Віктор Янукович в інтерв'ю "РИА Новости".

Кілька днів тому генеральна прокуратура України заявила, що отримала беззаперечні документальні докази державної зради Віктора Януковича.

Генпрокурор Юрій Луценко сказав, що Україна офіційно передали із ООН фотокопію листа екс-президента України на адресу президента Росії Володимира Путіна із проханням ввести російські війська на українську територію. Лист був оприлюднений ще у березні 2014 року постійним представником Росії в ООН Віталієм Чуркіним.

Окрім того, Юрій Луценко у листопаді 2016 року, під час допиту Віктора Януковича як свідка у справі колишніх співробітників "Беркута", яких звинувачують у вбивствах десятків людей на Майдані у 2014 році, зачитав підозру екс-президенту у державній зраді.

Загалом ГПУ розслідує вісім кримінальних справ проти Віктора Януковича. Проте поки що жодна із них не передана до суду.

Новини на цю ж тему