В Іспанії затримали російського програміста за запитом ФБР

Берселона Копирайт изображения AFP
Image caption Програміст приїхав у відпустку, але в Барселоні його затримали

Іспанська поліція арештувала російського програміста Станіслава Лисова, який був у Барселоні у відпустці. За словами його дружини, поліцейські пояснили це запитом ФБР і Інтерполу. У російському посольстві підтвердили затримання Лисова.

31-річного жителя Таганрога затримали ще 13 січня в аеропорту Барселони, звідки вони разом з дружиною збиралися вилетіти до французького Ліона, розповіла в інтерв'ю телеканалу RT Дар'я Лисова.

"Коли ми виходили з автомобіля, підійшли два поліцейських, показали значок і повідомили, що затримують чоловіка, і почали перевіряти телефон, планшет, ноутбук", - сказала пані Лисова.

Чоловік, за її словами, працює програмістом в сфері підтримки і розробки сайтів. Причина затримання їй невідома, проте "поліцейські-іспанці сказали, що затримання було за запитом ФБР і Інтерполу", пояснила Лисова.

Канал RT в своєму матеріалі пов'язує затримання Лисова з "полюванням на російських хакерів" і нагадує, що раніше за запитом ФБР громадян Росії затримували в Таїланді, Чехії та Вірменії. Їх звинувачували в хакерських атаках, розкраданні коштів і відмиванні грошей.

Пані Лисова також повідомила, що чоловіка тримають у в'язниці в околицях Барселони, а сама вона вирішила летіти в Москву і звернутися за допомогою в МЗС Росії.

У російському посольстві в Мадриді заявили, що іспанська влада офіційно повідомила про затримання Лисова.

"Після отримання відповідної інформації співробітники посольства і генконсульства Росії в Барселоні встановили контакт з представниками іспанських правоохоронних органів з метою захисту інтересів російського громадянина", - цитує заяву посольства РІА Новини.

Російського програміста в Іспанії затримали на тлі звинувачень на адресу Росії в хакерських атаках під час президентської виборчої кампанії в США.

Крім того, росіян не раз звинувачували в кібершахрайстві. У жовтні в Чехії за ордером Інтерполу затримали 29-річного москвича Євгена Нікуліна. Чеська поліція провела операцію із затримання разом з американським ФБР. Нікуліна звинувачують у зламі комп'ютерів соціальних мереж LinkedIn і Formspring і хмарного сховища файлів Dropbox, а також у псуванні зламаних ним комп'ютерів.

У липні 2016 року в Таїланді за запитом ФБР заарештували 44-річного росіянина. Його звинуватили в крадіжці близько 30 млн доларів з рахунків громадян США.

У серпні в Вірменії затримали, але невдовзі звільнили громадянина Росії Сергія Миронова, якого також розшукували американські спецслужби.

У тому ж серпні американський суд присяжних визнав винним у кібершахрайстві сина депутата Держдуми Валерія Селезньова Романа Селезньова, заарештованого агентами секретної служби США на Мальдівських островах в 2014 році.

Новини на цю ж тему