Uber виплатить $20 млн у справі про обман водіїв в США

Додаток Uber
Підпис до фото,

Влада США вважає, що компанія Uber вводила водіїв в оману щодо їхнього майбутнього заробітку

Компанія Uber, що надає сервіс таксі через мобільний додаток, погодилася виплатити 20 млн доларів у межах врегулювання справи про обман водіїв в США.

Федеральна торгова комісія США звинуватила компанію в тому, що вона обманювала водіїв щодо розмірів заробітку, на який вони можуть розраховувати. Через це вони зазнали збитків.

Uber погодилася вирішити спільно з американською владою, як краще виплатити компенсації водіям. Сама компанія при цьому заперечує обман, але пообіцяла поліпшити роботу з водіями.

Угода з торговою комісією не передбачає, що компанія має визнати провину.

Претензії до Uber пов'язані з рекламою, яку вона розміщувала з січня по березень 2015 року на сайті оголошень Craigslist. Компанія намагалася залучити водіїв розміром заробітку.

Наприклад, в Бостоні Uber пропонувала потенційним водіям 25 доларів на годину. Однак, на думку Федеральної торгової комісії, насправді таку платню отримували менше 10% водіїв в місті.

Ще в одному рекламному оголошенні компанія заявляла, що "потенційний річний дохід водія UberX в Нью-Йорку може перевищити 90 тисяч доларів, а в Сан-Франциско - 74 тисячі доларів".

Однак, на думку торгової комісії, в реальності доходи водіїв були набагато меншими: 29 тис. доларів на рік для Нью-Йорка і близько 21 тис. доларів для Сан-Франциско.

Різні експерти також критикують політику Uber щодо водіїв. Наприклад, в профспілці незалежних водіїв відзначають, що компанії на кшталт Uber перекладають тягар витрат і ризиків на водіїв і платників податків, оскільки не забезпечують працівників медичною страховкою і лікарняними.

Водій самостійно має сплачувати рахунки за автомобіль, паливо, ремонт, страхування.