Туреччина більше не вимагає негайної відставки Асада

Башар Асад Копирайт изображения Reuters
Image caption Башар Асад вважає, що на мирних переговорах в Астані не слід обговорювати його відставку

Туреччина більше не вважає відставку президента Сирії Башара Асада умовою припинення війни. Слід висувати реалістичні вимоги, заявив турецький віце-прем'єр Мехмет Шимшек напередодні переговорів в Астані.

Раніше на відставці Башара Асада наполягала і Анкара, і сирійські антиурядові повстанці.

Анкара більше не може наполягати на точці зору, що сирійський конфлікт неможливо врегулювати без участі президента Асада, сказав пан Шимшек на економічному форумі в Давосі.

Водночас він наголосив, що провина за війну в країні, що триває майже шість років і забрала життя сотень тисяч людей, "повністю лежить на Асаді", повідомляє агенція AFP.

Протягом останніх років Туреччина виступала за усунення сирійського президента від влади і підтримувала повстанців, які борються проти його режиму. Однак, як сказав турецький віце-прем'єр, його країна повинна бути реалістичною, "оскільки ситуація різко змінилася".

"Ми повинні бути прагматиками, реалістами", - цитує пана Шимшека агентство Reuters.

Заява турецького віце-прем'єра пролунала за кілька днів до початку мирних переговорів по Сирії, які мають відбутися в Астані. Ініціаторами зустрічі стали Росія і Туреччина, а також Іран.

Зараз сторони в Сирії переважно дотримуються перемир'я, про яке домовилися наприкінці грудня, хоча у кількох районах були зафіксовані авіаудари і зіткнення - зокрема в районі Ваді Барада на північний захід від Дамаска.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему