Росія формує дивізію біля України з порушеннями норм ОБСЄ - інспекція

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Українські інспектори кажуть, що Росія не повідомила про збільшення кількості своїх військовослужбовців

Українські інспектори заявили про порушення Росією норм Віденського документу ОБСЄ про інформування щодо збільшення кількості військ. Про це повідомила прес-служба Генштабу ЗСУ.

16-19 січня двоє українських інспекторів провели планову перевірку кількох російських військових частин у Ростовській області.

Вони зазначили, що поблизу кордонів з Україною "формується 150 мотострілкова дивізія, яка налічує більше 10 тисяч військовослужбовців".

Раніше Росія заявляла, що не планує у 2017 році збільшувати кількість особового складу регулярних формувань та бойових частин.

Більш детально про результати інспекції у Генштабі обіцяють незабаром розповісти на брифінгу начальника Управління верифікації.

Інспекція відбулася відповідно до Віденського документу 2011 року про заходи зі зміцнення довіри і безпеки в регіоні. Такі інспекції періодично проводять представники різних армій у країнах-учасницях ОБСЄ.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Російський військовий на МТЛБ з великокаліберним кулеметом під час навчань у Ростовській області

Раніше представники Збройних сил РФ заявили, що виконали всі умови, висунуті інспекцією (окрім двох українських інспекторів до неї входили також представники Данії і Канади).

Російські військові звинуватили українських представників у відмові надати висновки за результатами перевірки.

"Тим самим в черговий раз підтвердивши небажання української сторони проявляти транспарентність при реалізації документа, призначеного для зміцнення довіри і безпеки", - заявив начальник російського національного Центру зі зменшення ядерної небезпеки Сергій Рижков.

Ростовська область

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Інспекція передбачала вертолітний обліт району

Інспекція пройшла у Ростовській області РФ на полігонах "Кузьмінський" і "Кадамовскій", а також залізничних станціях "Матвєєв Курган" і "Хапри".

Також інспектори отримали інформаційні звіти від командирів російських підрозділів.

Раніше повідомлялося, що інспекція передбачає вертолітний обліт регіону та сухопутну перевірку.

Район інспекції знаходиться безпосередньо біля кордонів України.

Київ неодноразово звинувачував Москву у військовій підтримці сепаратистів на Донбасі з суміжної Ростовської області.

За даними української сторони, на Ростовщині організовані табори підготовки бойовиків невизнаних "ДНР" та "ЛНР". Крім того, стверджують у Києві, з території області влітку та восени 2014 року велися артилерійські обстріли позицій української армії. Дані про обстріли українських військ з території Росії наводять і у міжнародній групі слідчих Bellingcat.

Кремль такі звинувачення послідовно відкидає і заперечує збройну підтримку сепаратистів, а також участь своїх кадрових військових у конфлікті на Донбасі.

Новини на цю ж тему