Тереза Мей не боятиметься сказати Трампу, що він неправий

Тереза Мей зустрінеться із Дональдом Трампом 27 січня Копирайт изображения Reuters
Image caption Тереза Мей зустрінеться із Дональдом Трампом 27 січня

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей сказала в інтерв'ю ВВС, що не побоїться відреагувати на репліки Дональда Трампа, якщо вважатиме їх неприйнятними, особливо коли йтиметься про права жінок.

Пані ​​Мей зустрінеться з американським президентом у Вашингтоні 27 січня. Вона стане першим світовим лідером, з яким новий керівник США зустрінеться після інавгурації, що відбулася 20 січня.

Британська прем'єрка сказала в інтерв'ю ВВС, що хотіла б розвивати особливі відносини між Лондоном і Вашингтоном, які мають спільні інтереси у торгівлі, безпеці й обороні.

"Він уже сказав мені, що хотів би бачити відносини між Великою Британією і США міцними і націленими на майбутнє", - додала Тереза ​​Мей.

Британська лідерка наполягає на тому, що пан Трамп зацікавлений у швидких переговорах з приводу угоди про вільну торгівлю, незважаючи на заявлену ним стратегію "Америка перш за все", яка викликала сумніви щодо його рішучості підписати такий документ із Лондоном.

Вона також стверджує, що новий лідер США як і раніше прихильний НАТО, попри його неодноразову критику на адресу альянсу, стурбованого діями Росії щодо України.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Рожеві шапки стали символом "Маршу жінок"

Тереза Мей також наголосила, що завжди захищала права жінок, і тому є багато прикладів.

"Я вже чітко давала зрозуміти, що деякі із заяв Дональда Трампа про жінок неприйнятні. За деякі з них він сам перепрошував", - сказала пані Тереза ​​Мей ВВС.

"Коли я сяду навпроти Трампа, головним... буде той факт, що перед ним - жінка-прем'єр. Якщо він скаже щось, що я вважаю неприйнятним, я не побоюся сказати про це Дональдові Трампу", - додала вона.

У суботу сотні тисяч людей у ​​Вашингтоні вийшли на "Марш жінок", який став кульмінацією міжнародної кампанії протесту у перший день після інавгурації президента США Дональда Трампа.

На знак солідарності з маршем у Вашингтоні акції протесту провели у сотнях міст, у тому числі в Сіднеї, Лондоні, Парижі та Барселоні.

Новини на цю ж тему